رئیس سازمان داوطلبان هلال احمرکشور در یزد از اختصاص ۱۸۰ میلیارد تومان کمک هزینه دارو به بیماران صعب العلاج و خاص در سطح کشور خبر داد.

به گزارش صبح ساباط؛ وحید سلیمی رئیس سازمان داوطلبان هلال احمرکشور در همایش تجلیل از جوانان، امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به اینکه ۱۴ آذر به عنوان روز جهانی داوطلب نامگذاری شده است؛ گفت: این روز امسال با شعار همبستگی با کار داوطلبانه گرامی داشته می‌شود.

سلیمی با اشاره به مأموریت‌های اصلی دوطلبان هلال احمر بیان کرد: توسعه فرهنگ داوطلبی، جذب کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی و خدمات حمایتی، سه مأموریت اصلی در نظر گرفته شده در سازمان داوطلبان هلال احمر است.

وی با اشاره به اینکه در راستای تحقق این مأموریت‌ها اقدامات خوبی در حال انجام است، یادآور شد: در راستای مأموریت جذب کمک‌های مردمی، بر اساس قانون مدیریت بحران، بحث جذب، توزیع و هدایت مشارکت‌های مردمی به هلال احمر واگذار شده و با همکاری کمیته امداد، بسیج و …، امسال اتفاقات خوبی در جلب مشارکت‌ها افتاد.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر در مورد مأموریت خدمات حمایتی نیز بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان کمک هزینه تأمین دارو به بیماران خاص
و صعب العلاج اختصاص یافته است.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمرکشور در ادامه از داوطلبان هلال احمر استان یزد تجلیل کرد و از داوطلبان به عنوان ایثارگرانی یاد کرد که دغدغه کمک رسانی به مردم دارند.

شایان ذکر است؛ در این مراسم استاندار یزد، فرمانده سپاه الغدیر، امام جمعه بخش مرکزی یزد، مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد و جمعی از مسئولان استان یزد حضور دارند.

گفتنی است؛ در این مراسم کارت داوطلبی هلال احمر یزد رونمایی و لباس داوطلبان هلال احمر به استاندار یزد اهدا شد.

همچنین در این مراسم از امدادگران و داوطلبان برگزیده استان یزد با حضور رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر تجلیل شد.

  • نویسنده : بهناز عسکری