نماینده مردم شریف شهرستان های یزد و اشکذر در پیام تبریک خود به مناسبت روز دانشجو: انتظار جامعه از دانشجویان، تحلیل درست از وقایع و ایفای نقش روشنگری است.

به گزارش صبح ساباط؛ محمد صالح جوکار نماینده مردم شریف شهرستان های یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی به  مناسبت روز دانشجو این روز را به دانشجویان تبریک گفت.

در پیام تبریک دکتر جوکار به مناسبت روز دانشجو آمده است:

شهدای دانشجوی ۱۶ آذر ندای راه آزادی و استقلال طلبی را در نظام پوسیده و استبدادی پهلوی فریاد زدند و خون گرمشان در رگ‌های فسرده جامعه جاری و ساری شد؛ تا اندیشه و تفکر پویای دانشجویان این مرز و بوم ترس و وحشت بر شالوده پوسیده دشمنان بیندازد و توطئه های مختلف و طرح های متفاوت آنها برای به چالش کشیدن هویت جوانان و دانشجویان، محکوم و محتوم به شکست باشد.

روز دانشجو، روز علم‌ دوستی و حقیقت‌ پرسی، روز طلوع اندیشه‌ های نو، روز انسان‌های فرهیخته و بالنده و روز اندیشه‌ های ناب وپیشران حرکت های نو درعرصه های علم وفناوری است.

یکی از انتظاراتی که اقشار مختلف جامعه از دانشجویان به عنوان افراد نخبه وسرامد دارند این بوده که در جریانات و تنگناهای مختلف، باتحلیل درست از وقایع در سطح ملی، منطقه ای و جهانی رسالت آگاهی دهنده را ایفا و نقش بازدارنده در برابر دشمنان و ایمن ساز برای جامعه باشند.

افق‌گشایی آینده با نقش‌آفرینی شایسته دانشجویان آگاه، تحول‌خواه و‌ جسور در جامعه در حوزه های علمی و فناورانه در مسیر توسعه همه جانبه با همت و اراده امکان‌پذیر است.

اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای استاد و دانشجو که جانشان را به اسلام عزیز و ملت ایران تقدیم کرده اند. این روز بزرگ را به همه دانشجویان و دانشگاهیان عزیز کشور تبریک می گویم و امید دارم جریان‌های اصیل دانشجویی حضور و تکاپوی مسئولانه خود را مصروف تحقق عدالت اجتماعی و نیل به توسعه علمی پایدار و همه جانبه نمایند.