معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در دومين نشست هم‌انديشي شركت‌هاي مهندسين مشاور استان يزد بر اهمیت تشکیل انجمن صنفی مهندسین مشاور این استان تاکید کرد و گفت: با تشکیل این انجمن صنفی نمایندگان انجمن می‌توانند حضور موثری در نشست‌های شورای فنی و کارگروه‌های تخصصی یزد داشته باشند.

به گزارش صبح ساباط؛ محمد جواد ابوالحسینی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در دومين نشست هم‌انديشي شركت‌هاي مهندسين مشاور استان يزد با تاکید بر اهمیت تشکیل این انجمن گفت: با تشکیل انجمن صنفی مهندسین مشاور نمایندگان این انجمن می‌توانند حضور موثری در نشست‌های شورای فنی و کارگروه‌های تخصصی یزد داشته باشند.

محمد دهقان منشادی مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد نیز در ادامه با اشاره به اینکه نشست‌های هم‌اندیشی شرکت‌های مهندسین مشاور به صورت فصلی به میزبانی این سازمان برگزار می‌شود، گفت: در استان یزد بیش از ۵۰ شرکت مشاور در ۱۱ گروه و ۲۱ رشته تخصصی در حال فعالیت هستند.

دهقان منشادی با تاکید بر اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی برای عوامل نظام فنی و اجرایی به ویژه شرکت‌های مهندسین مشاور از آنان خواست تا نیازهای آموزشی خود را به دبیرخانه شورای فنی استان واقع در این سازمان ارسال کنند.

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با بیان اینکه جای خالی انجمن مهندسین مشاور به شدت در استان احساس می‌شود، بیان داشت: انتظار می‌رود شرکت‌های مهندسین مشاور با پیگیری لازم برای تشکیل انجمن صنفی بتوانند ضمن پیگیری مطالبات از دیگر ظرفیت‌های موجود آن نیز بهره‌مند شوند.

محمدرضا ارجمند رئیس گروه مشاوران و پیمانکاران سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در این نشست به ارایه گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص مصوبات اولین نشست هم‌اندیشی با مشاوران استان پرداخت و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته پرداخت‌ مطالبات مربوط به شرکت‌های مشاور در طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در اولویت قرار گرفته است.

ارجمند با بیان اینکه لیست شرکت‌های مشاور ذیصلاح استان در بخش‌های مختلف توسط این سازمان به دستگاه‌های اجرایی مرتبط ارسال شده است، اظهار داشت: براساس اطلاعات ارسالی از سوی دستگاه‌های اجرایی از مجموع ۴۴۰ قرارداد دارای مشاور استان، ۳۳ درصد از مشاور بومی و ۶۷ درصد از مشاور غیربومی استفاده کرده‌اند.

وی افزود: از لحاظ ریالی نیز از مجموع ۴۴۰ قرارداد دارای مشاور، ۴۲٫۴ درصد سهم مشاور بومی و ۵۵٫۴ درصد سهم مشاور غیر بومی بوده است.

سپس حمیدرضا دهقان رییس اداره تشکل‌های کارگری و کارفرمایی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان به تشریح قوانین تشکیل انجمن صنفی پرداخت و هدف از تشکیل این انجمن‌های صنفی کارفرمایی را حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارفرمایان که خود متضمن حفظ منافع جامعه نیز هستند، عنوان کرد.

در پایان این نشست؛ نمایندگان شرکت‌های مهندسین مشاور استان نیز به بیان مشکلات، نظرات پیشنهادهای خود پرداختند و از میان خود سید علیرضا نبوی‌زاده، مهدی سالاری، رضوان مدبر، الهه آبیار، احسان آب‌روشن، احمدرضا کلانتری و حمیدرضا امیری را به عنوان اعضای هیئت موسس انجمن صنفی مهندسین مشاور استان برگزیدند تا پیگیری تشکیل این انجمن را بر عهده گیرند.

شایان ذکر است؛ دومين نشست هم‌انديشي شركت‌هاي مهندسين مشاور استان یزد صبح امروز به ميزباني سازمان مديريت و برنامه‌ريزي يزد و با محوريت برگزاري انتخابات جهت تعيين نماينده اين شركت‌ها براي پيگيري تشكيل انجمن صنفي در سالن انديشه اين سازمان برگزار شد.