رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری یزد در جریان بازدید خبرنگاران از طرح های شاخص سرمایه‌گذاری شهرداری یزد با بیان این‌ که مجموع طرح های در دستور کار سازمان سرمایه گذاری شهرداری یزد 10 هزار میلیارد تومان در قالب شش طرح عمرانی است؛ گفت: این سازمان در بسیاری از طرح های حوزه شهروندی با نگاه فرهنگی ورود کرده است.

به گزارش صبح ساباط؛ محمد رضا پاکدل رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری یزد با بیان این که ایجاد تحولی عظیم در حوزه سرمایه گذاری مدیریت شهری اولویت اجرایی این سازمان است افزود: ظرفیت‌های مغفول مانده شهری را به فرصت‌هایی برای توسعه این شهر میراث جهانی تبدیل می‌کنیم.

پاکدل با بیان اینکه در آمدهای پایدار یکی از مهمترین دغدغه های امروز مدیریت شهری در کشور است افزود: قانون درآمدهای پایدار در مجلس مطرح شده و بسترهای درآمدی گسترده از محل ردیف ها و ساختارهایی که روی مردم فشار اقتصادی نیاورد ایجاد شدهاست.

وی تدوین اطلس سرمایه گذاری شهرداری را از جمله شاخص‌ترین اقدامات در دستور کار سازمان سرمایه گذاری یزد اعلام و افزود: سعی داریم بزرگان صنعت استان یزد را پای کار مدیریت شهری بیاوریم و از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری یزد با بیان این‌که ایجاد واحد تحقیقات حرفه‌ای در حوزه سرمایه گذاری از دیگر رویکردهای جدی شهرداری یزد است، گفت: ایجاد گروه‌های تمرکزی از نخبگان با هدف ورود ایده های نو، ورود به سرمایه گذاری‌های خارجی با رویکرد استفاده از خواهرخواندگی از جمله برنامه های انجام شده و در دستور کار سازمان سرمایه گذاری یزد است

وی با بیان این‌که مرکز اجلاس تخصصی سرمایه گذاری باید در استان یزد ایجاد شود، گفت: این مهم باید در راستای حمایت از سرمایه گذاران خارجی و به نفع منافع مردم این شهر میراث جهانی انجام شود.

او با بیان این‌که این سازمان تاکنون ۹۴ درصد طرح‌های عمرانی و کمتر از شش درصد سایر طرح‌های حوزه‌های مدیریت شهری را در دستور کار داشته است، گفت: ساماندهی و ایجاد تحول عظیم و همه جانبه از دیگر رویکردهای مدیریت جدید است.

پاکدل ایجاد برند تجاری ویژه شهرداری یزد از دیگر برنامه های در دستور کار سازمان سرمایه گذاری شهرداری یزد است، افزود: این مهم منشأ تحولی عظیم در حوزه سرمایه گذاری خواهد بود.

وی با بیان این‌که از تمام ظرفیت‌های جهانشهر شدن یزد برای ایجاد درآمد پایدار و تقویت زیرساخت‌های توسعه‌ای استفاده خواهیم کرد، افزود: شهرداری قصد دارد با استفاده از زمین‌های خرد مدیریت شهری زمینه ورود و مشارکت سرمایه‌های کوچک را نیز فراهم کند.

رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری یزد تأکید کرد: ظرفیت‌های مغفول مانده شهری را به فرصت هایی برای توسعه این شهر میراث جهانی تبدیل می‌کنیم.

گفتنی است؛ خبرنگاران از طرح پارکینگ وسایل نقلیه سنگین در مجاورت کمربندی شهر یزد باوسعت ۵۰ هزار مترمربع که ۱۰ هزار مترمربع ان به فضاهای خدماتی اختصاص یافته، ایجاد شده است و ظرفیت ۲۵۰ دستگاه خودروی سنگین را داراست.

همچنین ساخت اولین هتل بارگیر خاورمیانه در یزد، این مجموعه در زمینی به وسعت ۱۲۳ هزار مترمربع در ۱۳ طبقه طراحی‌ شده که سه طبقه آن منفی، دو طبقه به صورت همکف و هشت طبقه در قالب هتل در بازه زمانی ۶۰ ماهه اجرایی خواهد شد و اولین هتل بادگیر خاورمیانه به حساب می‌آید.

همچنین طرح مسکونی شهرآرای یزد با ساخت حدود ۷۰۰ واحد که ۶۴۰ واحد آن مسکونی و مابقی تجاری، فرهنگی و ورزشی است، گام تاثیرگذاری در تولید مسکن در شهر یزد خواهد بود و در حوزه دانش بنیان و نوآوری دارای طراحی منحصربه‌فردی برگرفته و اقتباس یافته از بافت تاریخی شهر یزد است و در پایان مجتمع درمانی بلوار طالقانی بالغ بر ۳۸ هزار مترمربع زیربنا دارد که در هشت طبقه دارای امکانات درمانی اعم از مطب های پزشکان، کلینیک، آزمایشگاه، رادیولوژی و بخش‌های مختلف درمانی خواهد بود.

  • نویسنده : بهناز عسکری