استاندار یزد با تاکید بر تدوین بسته تسهیلات و خدمات سرمایه گذاری در شهرداری یزد اظهارداشت: کوتاهی فرآیندهای سرمایه گذاری و تسهیل در روند اجرای امور این حوزه بسیار مهم بوده و باید مورد توجه قرار گیرد

به گزارش صبح ساباط؛ دوازدهمین نشست سرمایه گذاری استان یزد به ریاست  مهران فاطمی استاندار و به منظور بررسی آخرین وضعیت پیشرفت طرح‌های سرمایه گذاری منتخب شهرداری یزد و تشریح چشم انداز و ریل گذاری جدید تعریف شده در حوزه سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی این مجموعه برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست، نگاه جدید و تحول آفرین شهرداری یزد در حوزه سرمایه گذاری را امید بخش دانست و گفت: شهرداری ها زمینه های بسیار زیادی برای سرمایه گذاری دارند و خدمات سرمایه گذاری آن ها به دو صورت سرمایه گذاری اختصاصی خاص خود شهرداری و تسهیلگری و بسترسازی سرمایه گذاری سایر بخش ها است.

فاطمی با تاکید بر تدوین بسته تسهیلات و خدمات سرمایه گذاری در شهرداری یزد، اظهارداشت: کوتاهی فرآیندهای سرمایه گذاری و تسهیل در روند اجرای امور این حوزه بسیار مهم بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار یزد با اشاره به فضای رقابتی سنگین شکل گرفته بین استان ها در حوزه سرمایه گذاری، خاطرنشان کرد: استان هایی می توانند سرمایه گذاران بیشتری جذب کنند که برنامه عملیاتی، ابتکاری و تحولی داشته باشند.

وی ادامه داد: در رویکردهای شهرداری های استان و به ویژه شهرداری یزد باید نگاه ویژه ای به فراهم سازی شرایط و بستر حضور و سرمایه گذاری سرمایه گذاران در طرح ها شود تا در امر سرمایه گذاری تسهیل شود.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری بر برگزاری نخستین رویداد فرصت های سرمایه گذاری در حوزه مدیریت شهری در اسفندماه سالجاری تاکید و تصریح کرد: کلیه شهرداری های استان باید فرصت های سرمایه گذاری را احصا، طرح توجیهی اقتصادی آن را استخراج کنند تا پس از تصویب در این نشست، اطلاع رسانی لازم در سطح سرمایه گذاران صورت گیرد.

استاندار یزد با بیان اینکه برگزاری این رویداد می تواند جهش بزرگی را در حوزه سرمایه گذاری حوزه شهری ایجاد کند، افزود: دبیرخانه و ستاد مربوط به برگزاری رویداد مذکور ذیل نشست شورای سرمایه گذاری تشکیل و مسائل مربوط به آن پیگیری شود.

وی در پایان بر بازدید از مراکز سرمایه گذاری شهرداری موفق کشور، احصا مسیرهای مورد پیگیری و مشوق های آن ها و استفاده از تجربیات آن ها تاکید کرد.