مرکز شتابدهنده آسا با حضور محمدرضا فلاحتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گشایش یافت.

به گزارش صبح ساباط: مرکز شتابدهنده آسا با حضور محمدرضا فلاحتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گشایش یافت.

وی در این مراسم با اشاره به اینکه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با استفاده از ظرفیت مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی سعی بر برداشتن گام های مثبت در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کارافرینی استان داشته است گفت: تاکنون ۲۳ مرکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارافرینی فعال، ۵ شتابدهنده، ۶ فضای کاری اشتراکی و ۳ کافه در ۲۵ زیرگروه تخصصی در سطح استان به عنوان بازوی توانمند این اداره کل با هدف افزايش سهم فعاليت هاي کارآفرينانه در سرانه توليد ناخالص داخلي مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: مراکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارافرینی در استان با هدف ارائه مشاوره هاي تخصصي مبتني بر دانش کاربردي و نوآوري به صاحبان ايده، کارآفرينان و متقاضيان ايجاد بنگاه هاي اقتصادي و ایجاد ارتباط منطقی و پایدار بین فعالیت های کارآفرینانه و توليد از تاریخ تیر ماه سال ۹۲ فعالیت خویش را در استان به صورت رسمی آغاز نمودند.

فلاحتی با بیان اینکه بسیاری از کسب و کارهایی که به انحراف و شکست منجر می شود به دلیل عدم اطلاع از فضای کسب و کار و نحوه انجام فعالیت اقتصادی است گفت: مراکز مشاوره و کارآفرینی می توانند این خلا را پر کنند. دفاتر مشاوره و کارآفرینی باید با استفاده از فناوری های نوین، فضای مجازی و برگزاری استارت آپ ها، فضای کسب و کار را هدایت کنند.

وی اضافه کرد: این مراکز با ارائه خدماتی که خواهند داشت تا حد مطلوبی در رفع معضل اشتغال موثر خواهند بود و می توانند نقش موثری در بهبود وضعیت اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در استان داشته باشند.

این مقام مسئول استانی تصریح کرد: مراکز شتابدهنده به عنوان یکی از مهمترین نهاد های مکمل کسب و کار های دانش بنیان می باشند که ایجاد و توسعه ۱۰ نهاد مکمل در سطح استان با هدف کاهش حداقل ۵ درصدی نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی مورد توجه سند تحولی یزد نوین است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این مراکز شتابدهنده باید ضمن توجه به نقش پررنگ خود در زمینه حل یکی از بزرگترین مشکلات و معضلات استان با عنوان افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری جوانان واقف بوده و تمام سعی خود را در جهت بالا بردن کیفیت خدمات ارائه شده از سوی مرکز خود داشته باشند .