معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزداز مرغداران خواست ؛ بحث واکسیناسیون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را جدی بگیرند و در این زمینه همراهی لازم را داشته باشند.

به گزارش صبح ساباط؛ جلسه ستاد پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان استان برای دومین بار در سال جاری به ریاست مهندس علی اکبر عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در سالن حمیدیا استانداری تشکیل جلسه داد.

عزیزی در این جلسه توجه به سلامت مردم به ویژه سلامت غذایی را حائز اهمیت دانست و گفت: امروزه ضرورت همکاری و هماهنگی بین دستگاه های مختلف برای ارائه شیوه مدیریتی درست و جامع بر هیچ کس پوشیده نیست و بر این اساس اگر این همراهی و هماهنگی وجود نداشته باشد میتواند خسارات غیرقابل جبرانی را برای کشور و استان رقم بزند.

وی با اشاره به این مطلب که  وظیفه اصلی تامین غذایی مردم به جهاد کشاورزی محول شده است اظهار داشت: هرگونه سهل انگاری و عادی انگاری نسبت به واکسیناسیون باعث بروز این بیماری شده و کنترل آن‌ را بسیار سخت خواهد کرد.

معاون استاندار یزد تاکید کرد:  نباید به علت برخی ناهماهنگی ها در بحث واکسیناسیون طیور به ویژه مرغ تخم گذار سهل انگاری اتفاق بیفتد چرا که میتواند تهدیدی برای صنعت طیور استان و در نهایت برای امنیت غذایی باشد.

عزیزی تصریح کرد: با توجه به سیکل پرورش مرغ تخم گذار اگر دچار خسارت شویم خسارت جبران این موضوع کار آسانی نخواهد بود.

وی از مرغداران درخواست کرد بحث واکسیناسیون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را جدی بگیرند و در این زمینه همراهی لازم را داشته باشند.

عزیزی خط قرمز دولت سیزدهم را سلامت و جان مردم برشمرد و گفت: در این زمینه کوتاه نخواهیم آمد و جان مردم مهمترین و باارزش ترین موضوع برای ماست.

ساماندهی واحد‌های سنتی پرورش مرغ فاقد مجوز، اطلاع رسانی و آموزش به موقع با استفاده از ظرفیت رسانه ملی و سایر رسانه ها، پایگاه‌های بسیج و تشکل‌های مردمی و آگاه‌سازی مردم، در کنترل بیماری از دیگر تاکیدات معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در این جلسه بود.

گفتنی است در این جلسه مهندس گنجی مدیرکل پدافند غیرعامل و نمایندگان ادارات و نهاد های ذیربط نیز حضور داشتند.

  • نویسنده : حیران