مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به آموزش امداد و نجات در قالب طرح دادرس گفت: آموزش افراد جامعه خصوصاً دانش آموزان و دانشجویان است که در قالب طرح آموزشی دادرس ۱ و دادرس ۲ ارائه می‌شود و این مانورها را ادامه خواهیم داد.

به گزارش صبح ساباط؛ محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار مدرسه ایمن جامعه تاب آور که به صورت همزمان در مدارس سراسر کشور برگزار شد؛ گفت: حفظ آمادگی و خونسردی در هنگام وقوع زلزله ضروری است؛ گاهی در برخی از حوادث خصوصاً زلزله اتفاقی برای سازه‌ها و بناهای ساختمانی نمی‌افتد ولی افراد به دلیل جاگیری غلط و التهاب دچار آسیب می‌شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با مشارکت ۱۰۸ کانون دانش آموزی هلال احمر و بیش از ۴۲۰۰ نفر از اعضا این کانون ها، برگزار شد عنوان کرد: دانش آموزان با مشارکت اعضا کانون دانش آموزی هلال احمر از عوامل اصلی در اجرای مانور سراسری زلزله بودند و با توجه به آموزش‌های داده شده، ۳ مرحله‌ی پناهگیری، خروج ایمن و کمک‌های اولیه‌ی پس از حادثه را تمرین و اجرا کردند.

حرازی زاده در تشریح اقدامات جمعیت هلال احمر در یک سال گذشته گفت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که ما در یک سال اخیر به صورت جدی آن را دنبال کردیم؛ آموزش افراد جامعه خصوصاً دانش آموزان و دانشجویان است که در قالب طرح آموزشی دادرس ۱ و دادرس ۲ ارائه می‌شود. اخیراً مانورهای متعددی را برگزار کردیم و این مانورها را ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه آموزش‌های امداد و نجات به صورت دائمی ادامه خواهد یافت، گفت: در زلزله‌های بم یا سرپل ذهاب به وضوح دیدیم که اگر آموزش‌ها به درستی به مردم داده می‌شد تا چه میزان از بروز آسیب جلوگیری می‌شد.

شایان ذکر است؛ بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار مدرسه ایمن جامعه تاب آور همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولین استانی در دبیرستان دخترانه شهید دهقان با حضور دستگاه های امدادی و خدمت رسان برگزار شد.

  • نویسنده : بهناز عسکری