بیست و چهارمین مانور سراری زلزله و ایمنی با مشارکت کانون های دانش آموزی هلال احمر در مدارس استان یزد و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و سایر دستگاه های امدادی و خدمات رسان برگزار می شود.

به گزارش صبح ساباط؛ سید جواد میرحسینی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه بیست و چهارمین مانور سراری زلزله و ایمنی با مشارکت کانون های دانش آموزی هلال احمر در مدارس استان یزد برگزا رمی شود؛ افزود : اجرای مانور آمادگی در برابر تهدیدات و آسیب های زلزله یکی از ماموریت های مهمی است که در راستای ایجاد آمادگی های لازم در دانش آموزان، با همکاری اداره کل مدیریت بحران و سازمان دانش آموزی استان و دستگاه های امدادی در مدارس اجرا می شود.

حسینی همچنین افزود: آموزش های مختلف در حوزه امداد و کمک های اولیه در کانون های مختلف جوانان، دانشجویی، روستایی و غنچه های هلال ارائه می شود که یکی از کانون های اصلی برای آموزش ، کانون های دانش آموزی هلال احمر می باشد.

معاون امور جوانان هلال احمر یزد تاکید کرد: آموزش‌های هلال احمر مختص یک دوره خاص نبوده و ارائه آموزش‌ها به‌طور مستمر در طول سال تحصیلی برای دانش‌آموزان و سایر اقشار جامعه انجام می‌شود.

میرحسینی با اعلام اینکه در استان یزد بیش از صد کانون دانش آموزی هلال احمر راه اندازی شده، بیان کرد : مانور زلزله و ایمنی به عنوان یکی از برنامه های این کانونها در صد مدرسه استان اجرا و آموزش آن از از چند هفته قبل با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان صورت گرفته و بر اساس اعلام ستاد بحران استان، بیست و چهارمین مانور زلزله و ایمنی، روز سه شنبه هشتم آذرماه حدود ساعت ۱۰ صبح همزمان با سراسر کشور با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» و با حضور دستگاه های امدادی و بر اساس دو محور «پناهگیری صحیح» و «خروج اضطراری» اجرا خواهد شد.