عضو شورای اسلامی شهر یزد در نود و نهمین جلسه علنی شورا مطرح کرد: املاکی که در طرح تفصیلی شهرداری قرار گرفته است تعیین تکلیف شود.

به گزارش صبح ساباط؛ عضو شورای اسلامی شهر یزد در نود و نهمین جلسه علنی شورا مطرح کرد: املاکی که در طرح تفصیلی شهرداری قرار گرفته است تعیین تکلیف شود.

فخر السادات خامسی ادامه داد: در دیدار های مردمی که در مناطق با شهروندان صورت می پذیرد، یکی از مطالبات مهم مردم، مشخص شدن تکلیف املاک واقع در طرح تفصیلی شهرداری است. به طور مثال شهروندی ملکی دارد که بیست سال است در طرح تفصیلی قرار دارد و متأسفانه شهرداری نه طرح را لغو میکند و نه ملک را خریداری میکند.

به گفته وی، در تمام مناطق شهر چنین املاکی موجود هست و این مسئله باعث شده تا مالکان این املاک از بی توجهی شهرداری در این زمینه ناراضی باشند.

عضو شورا تاکید کرد: وضعیت این املاک چنین است که مالک نه می تواند ساخت و ساز نماید و نه آنکه شهرداری، بهای ملک را می پردازد در واقع مالک از حقوق مالکانه محروم شده است و بهای ملک او نیز به طور چشمگیری کاهش یافته است.

خامسی در پایان خاطر نشان کرد: با تصمیم گیری در خصوص اجرا طرح تفصیلی در اسرع وقت، علاوه بر اصلاح و افزایش جلوه بصری شهر، رضایت شهروندان نسبت به وقت شناسی و خدمت رسانی مناسب شهرداری افزایش میابد.