۲۷۴ شکایت از وزارتخانه‌ها در آبان‌ امسال بابت صدور مجوزهای کسب‌وکار به درگاه ملی مجوزها واصل شده ‌است.

به گزارش صبح ساباط؛ به نقل از شادا، مجوز تأسیس واحد تولیدی صنعتی با ۲۶ شکایت، بیشترین شکایت را از طرف علاقه‌مندان سرمایه‌گذاری و تولید دریافت کرده است.

در رتبه‌های بعدی پر شکایت‌ترین مجوزها، پروانه اشتغال به کار مهندسی با ۱۸ شکایت و مجوز آموزشگاه علمی و زبان با ۱۴ شکایت و مجوز احداث جایگاه سوخت با ۱۳ شکایت قرار دارد.در آبان‌ماه گذشته وزارت راه با ۱۳ شکایت، وزارت‌خانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صمت با ۱۰ شکایت و وزارت میراث فرهنگی با ۷ شکایت بیش‌ از سایر دستگاه‌ها شکایت از طرف داوطلبان سرمایه‌گذاری تولید به درگاه ملی مجوزها داشته اند.

علاوه‌ بر این‌ در ماهی که گذشت، ۲۹ شکایت بابت مشاغل خانگی به درگاه ملی مجوزها واصل شد که بدلیل قطعی درگاه صدور مجوزهای خانگی در نیمه اول ماه گذشته بود و بعد از از سرگیری صدور آنی مجوزهای مشاغل خانگی در نیمه آبان گذشته، این شکایت‌ها قطع شده‌است.

درگاه ملی مجوزهای کشور (mojavez.ir) از شهریور ماه گذشته به سامانه ثبت و پیگیری الکترونیکی شکایات متقاضیان مجوز مجهز شده و شکایت متقاضیانی که برای دریافت مجوز درخواست داده‌اند ولی در موعد مقرر مجوزشان صادر نشده و یا صادرکننده مجوز از آن‌ها شرط اضافه، مدرک کاغذی و یا مراجعه حضوری مطالبه کرده، را ثبت و بدون حضور شاکی، این شکایات را پیگیری می‌کند.