معاون امداد و نجات هلال احمر یزد گفت: جوان 17 ساله ای که در ارتفاع های کوه ارنان شهرستان مهریز مفقود شده بود با تلاش تیم واکنش سریع هلال احمر استان نجات یافت.

به گزارش صبح ساباط؛ سید مهدی حسینی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت: شب گذشته در طی تماس آتش نشانی مبنی بر مفقود شدن یک جوان ۱۷ ساله، در ارتفاع های کوه ارنان به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان یزد گزارش شد.

حسینی گفت: بلافاصله تیم واکنش سریع هلال احمر استان متشکل از ۵ نفر با یکدستگاه خودرو کمکدار سبک با تجهیزات لازم به منطقه اعزام شدند و عملیات جست و جو را آغاز نمودند.

معاون امداد و نجات هلال احمراستان یزد ادامه داد: سرانجام پس از تلاش و جستجو بیش از ۴ ساعته امدادگران فرد مفقودی را پیدا و به محل امن منتقل کردند.

این مقام مسئول با اعلام اینکه این عملیات از ساعت ۱۹:۱۵ آغاز و تا ساعت ۲۳:۴۰ ادامه داشت و با توجه به شرایط منطقه کوهستانی یزد و شهرستانهای استان و حوادث متعددی که برای کوهنوردان رخ می‌دهد تأکید کرد: کوهنوردان و شهروندان نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم و در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.