مدیرکل میراث‌فرهنگی ،گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان با رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و در خصوص گسترش همکاری‌های دو نهاد به تبادل نظر پرداختند.

به گزارش صبح ساباط به نقل از پایگاه خبری گیل فام؛  ولی جهانی فرهادی با تأکید براینکه منطقه آزاد انزلی پیشران توسعه استان گیلان بوده و باید از این ظرفیت برای توسعه این شهرستان و استان استفاده نمود، اضافه کرد: توسعه همکاری‌ها بویژه در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری می‌تواند به افزایش ضریب اشتغالزایی و ماندگاری مسافر در این شهرستان کمک نموده و بر توان دو مجموعه در مسیر اقتدار اقتصادی کشور کمک نماید و براین اساس آمادگی خود را جهت همکاری در مسیر نیل به این مقصود اعلام می کنیم.

جهانی با اشاره به ظرفیت ها و مزیت های متنوع شهرستان بندرانزلی، منطقه آزاد انزلی را مزیتی بر مزایای این شهرستان عنوان کرد و افزود: همکاری این  اداره‌کل با منطقه‌ای آزاد انزلی به منظور هم افزایی و افزایش ماندگاری مسافر و استفاده از ظرفیت حداکثری  جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی و جذب گردشگر اشاره داشتند.

همچنین مقرر شد مراسم آیین پاسداشت شب یلدا (شب چله) گیلانیان به صورت مشترک  در منطقه آزاد انزلی برگزار گردد.

گفتنی است؛ در این دیدار معاون گردشگری استان گیلان رییس اداره میراث‌فرهنگی انزلی و مشاور جوان این اداره‌کل نیز حضور داشتند.