رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت گفت: بانوی کوهنورد 24 ساله که در ارتفاعات برفخانه طزرجان دچار ارتفاع زدگی و افت فشار شده بود؛ توسط تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان تفت نجات پیدا کرد.

به گزارش صبح ساباط؛ سید قاسم گلشن رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت با اعلام نجات بانوی کوهنورد ۲۴ ساله در ارتفاعات برفخانه طزرجان توسط تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان تفت گفت: بنا به گزارش اورژانس مبنی بر مصدوم شدن یک بانو کوهنورد در ارتفاعات برخانه طزرجان بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر تفت در محل حادثه حضور یافتند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت گفت: تیم امداد و نجات کوهستان تفت با یک دستگاه خودرو کمک دار سبک، تجهیزات و ست کامل کوهستان به محل حادثه اعزام شدند و فرد مصدوم به پایین کوه انتقال دادند.

گلشن با بیان اینکه این بانو ۲۴ ساله کوهنورد دچار ارتفاع زدگی و افت فشار شده بود افزود: با تلاش امدادگران با تجربه کوهستان و آتش نشانی تفت و پس از عملیات نجات و تثبیت در بسکت، با اقدام سریع، مناسب و همچنین دریافت مراقبت حیاتی به پایین کوه انتقال و تحویل عوامل اورژانس و به اولین مرکز درمانی انتقال داده شد.

وی ادامه داد: انتظار داریم کوهنوردان برای صعودی ایمن و موفق با هماهنگی هیات کوهنوردی، تیم امدادی کوهستان و نیز داشتن راهنما برای صعود به قله برنامه ریزی کنند.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: در صورت بروز هرگونه حادثه، شهروندان با شماره ۱۱۲ ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر تماس بگیرند تا در صورت لزوم، نیروهای امدادی در حداقل زمان به محل اعزام و اقدامات لازم برای نجات مصدومان را انجام دهند.

  • نویسنده : بهناز عسکری