مراکز کار آفرینی طرح فدک ویژه بانوان به مناسبت هفته بسیج همزمان با سراسر کشور افتتاح شد.

به گزارش صبح ساباط؛ سپیده رضایی مسئول بسیج جامعه زنان سپاه الغدیر استان یزد با اعلام این خبر افزود: این طرح به صورت همزمان در ۶۳ تا مرکز در سطح کشور به مناسبت ۶۳ سال عمر با برکت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی،و در یزد، منطقه حسن آباد، حسینه مسجد تقوی انجام شد.

رضائی ادامه داد؛ مراکز کارآفرینی طرح فدک،به طور کلی اتاق هایی هستند که در سطح بسیج با هدف کارآفرینی، اقتصاد مقاومتی و و جهش تولید و همچنین انسجام بخشی ایجاد می شود و کارآفرین ها شناسایی می شوند و نمونه کارهای خود را ارائه می دهند و در مجموع تقویت و بهم رسانی اجرای زنجیره ارزش اتفاق و توان کسب و کار اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود: کار آفرینان توسط مسئول کار آفرینی وطی مراحلی با یکدیگر آشنا و دسته بندی می شوند و نمونه کارها ارائه و در اختیار بقیه هم قرار می گیرد تا تجریبات هم گروهی های خود استفاده کنند و در صورت تمایل با همدیگر همکاری کنند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه الغدیر گفت: این کار هم باعث کمک به اقتصاد خانوار وهم به اقتصاد جامعه در سطح کلان کمک می شود.

او افزود:هدف اصلی طرح فدک همچنین حفظ کیان خانواده و تربیت فرزندانشان و تولید شغل و سود اوری است و در مجموع حلقه وصل خانم ها به اقتصاد جامعه است.

رضایی با بیان این که همچنین بانک اطلاعاتی از خانم ها تهیه و سطح بندی می شوند و یک سری از خانم هایی که سطح آشنایی آنها پایین است و نیاز به کمک دارند؛ مشاوره کارآفرینی کسب و کار، بازاریابی را آموزش می دهند تا ارتقا پیدا کنند.

وی ادامه داد:بسیج سازندگی همچنین بانوان را در زمینه برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و فروش محصولاتشان همراهی می کند و در صورت لزوم به آنها تسهیلات ارائه می کند تا کارشان را توسعه بدهند کسب و کارشان را وحتی برند سازی کنند.

گفتنی است؛ این مرکز با حضور سردار حزنی معاون هماهنگ کننده قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی سپاه و فرمانده های محترم حوزه ها و سرهنگ سلمانی مسئول بسیج سازندگی استان افتتاح شد.

  • نویسنده : علیرضا مهران پور