دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی در همایش جهادگران فاطمی ۲ گفت: کل ملت ایران و مردم کشور بسیجی هستند و این روز برای همه مردم ما است.

به گزارش صبح ساباط؛ سید ضیا الدین حزنی دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی در همایش جهادگران فاطمی ۲ با بیان اینکه کل ملت ایران و مردم کشور بسیجی هستند و این روز برای همه مردم ما است؛ گفت: حضرت آقا با عنوان فرمانده کل قوا در بیانیه گام دوم می فرمایند ایران از نظر ظرفیت های انسانی استفاده نشده در رتبه اول دنیا قرار دارد و در امار جهانی حدود هفت درصد ثروت های خدادادی در ایران جای داده در حالی که یک درصد جمعیت دنیا را دارد و هنوز پنج درصد از سرمایه ها کشف نشده است.

دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی ادامه داد: چهار مشکل آزاردهنده شامل بیکاری، اعتیاد، طلاق و اقتصاد است که هم مردم و هم رهبری را آزار می دهد و تا زمانی که این مشکلات حل نشود شاهد این عقب ماندگی خواهیم بود.

حزنی افزود: بی عدالتی در توزیع امکانات و پروژه ها باعث افزایش نارضایتی می شود

وی افزود: این مشکلات باید توسط خودمان و با فکر خودمان حل شود و هر روز دیرتر شود مشکلات متعددی به ما وارد خواهد شد.

حزنی بیان کرد: مردم ایران مروارید هستند که داشتن آنها ثروت و دیدن آنها لذت بخش است و مردم ایران نیز گنج های گرانبها هستند.

او گفت: اگر حکومت ها تجارت کنند دولت ها ضعیف می شوند و مردم فقیر تر و اگر برعکس مردم تجارت کنند دولت ها قوی تر می شوند و مردم ثروتمند می شود.

حزنی بیان کرد: در کشور ما هیچ بن بستی وجود ندارد که باید راهی بسازیم با راهی پیدا کنیم و از این گردنه خارج شویم.

وی افزود: ما به یک دلیل کارها را باید در سطح کشور به نتیجه برسانیم.

دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی گفت: شایستگی های افراد پشت میز نشین بر اساس رضایت مردم است و امروزی سازمانی که با مردم هست، پایان پذیری ندارد و سازمان و تشکیلاتی الهی است که با مردم باشد.

وی گفت: میزها برای مسئولان ما امتحان است و وظیفه داریم ضعف ها را دنبال کنیم و اشکالات را برطرف کنیم و امروز هیچ مانعی برای خدمت به مردم وجود ندارد.

حزنی گفت: ما باید در کشور به بعضی ها یاد دهیم که با هم کار کنیم و از این طریق مشکلات را حل کنیم.

وی افزود: ما در خصوص خدمت رسانی نباید هیچ مشکلی داشته باشیم و در این راستا نیز مطالبه گری باید صورت گیرد و واجبات را انجام دهیم و به جای مستحبات به خدمت رسانی به مردم بپردازیم..

حزنی افزود: مشکلات گروه های جهادی باید در درون حل شود و هیچ نقطه ضعفی نباید داشته باشند.

وی بیان کرد: گروه های جهادی و قرارگاه های جهادی باید تمام نقاط ضعف و عدم شفاف سازی را باید رفع کنند.

حسین زارع کمالی فرمانده سپاه الغدیر یزد نیزگفت: حضور جهادگران بسیجی به عنوان یکی از نقاط قوتی است که در حوادث مختلف این حضور را پررنگ شاهد هستیم.

وی افزود: ما در ابتدای سال شاهد گرد و غبار بودیم و پس از آن نیز دو مرتبه سیل و حوادق قطار را شاهد بودیم و این بسیجیان بودند که با حضور خود در بسیاری از خدمت رسانی ها حضور داشتند و نقش فعالی داشتند.

زارع کمالی بیان کرد: امروز در هفته بسیج یک اقدامی شروع شده که یکی از هزاران اقدام خدمات رسانی تکمیل خانه های محرومین است.

وی ادامه داد: تکمیل ۱۹ خانه محرومین در این مدت به عنوان نقطه قوتی است که منازل محرومانی که سه سال نتوانسته اند تکمیل کنند توسط گروه های جهادی در ۶۰ روز تکمیل می شود.

فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: امروز با رهنمودهای امامین انقلاب وضعیت بسیج خوب است و سرمایه اجتماعی خوبی داریم که باید از آن استفاده کنیم.

زارع کمالی بیان کرد: در این دوره از رزمایش جهادگران فاطمی تعداد ۱۵۰ گروه در حال خدمت رسانی هستند.