در جریان خبر رسانی اشتباه برخی رسانه‌ها درباره تغییر ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار آنچه وزارت اقتصاد انجام داد؛ خبر رسانی صحیح بعد از پایان نشست شورای عالی بورس و اوراق بهادار بود.

به گزارش صبح ساباط؛ مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به گزارش مورخ ۱۴۰۱/۹/۱ روزنامه تعادل با عنوان “رفت و برگشت عشقی به بورس” توضیح داد: انتشار خبر استعفا و تغییر رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از سوی وزارت اقتصاد با تعجیل و پیش از بررسی منتشر نشد اما از ساعات اولیه صبح روز دوشنبه از سوی برخی رسانه‌ها کلید خورد.

انتشار عجولانه و گمانه زنی ها به عنوان خبر در حالی انجام می‌شد که  که نشست شورای عالی بورس ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه روز دوشنبه آغاز شد و در نهایت شورا به دلیل حفظ ثبات در مدیریت این سازمان، با استعفای مجید عشقی مخالفت کرد.

اینکه در زمان خبرسازی‌های غیرواقعی درباره تغییر ریاست سازمان بورس اطلاع رسانی از سوی وزارت اقتصاد و سازمان بورس انجام نشد کاملا طبیعی است چرا که تغییر یا انتصاب جدیدی انجام نشده بود.

هنوز اعضای شورای عالی بورس اوراق بهادار با دستور کار بررسی  استعفای مجید عشقی نشست خود را آغاز نکرده بودند که خبرسازی‌ها آغاز شد و قاعدتا با توجه به اینکه تصمیم جمعی است اینکه وزارتخانه نیز به رویه غلط خبررسانی بپیوندد منطقی نبوده و  نیست و در نهایت هم شاهد بودیم که بر خلاف گمانه زنی‌ها  و اخبار نادرست اعضای شورای عالی بورس، برای حفظ ثبات مدیریت تصمیم به تداوم ریاست عشقی  بر سازمان بورس گرفتند.