معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: کاهش قربانیان سوانح رانندگی از برنامه‌های مهم وزارت کشور در دولت سیزدهم است.

به گزارش صبح ساباط؛ مهدي جمالي نژاد معاون عمراني وزارت کشور گفت: از ابتدای امسال جلسات مستمری با دستگاه‌های مسئول و مدیران استانی با موضوع ایمنی برگزار شده است تا آخرین وضعیت نقاط حادثه خیز و همچنين اقدامات استان ها برای کاهش تصادفات بررسی و ارزیابی شود.

جمالی نژاد یادآور شد: با توجه به همزمانی سفرهای پایان تابستان و زیارت اربعین، وزارت کشور با هدف کاهش تصادفات جاده ای، ضمن پایش مستمر ترددها در محورهای مواصلاتی، وظایف استانها را در قالب بخشنامه ای ابلاغ کرد که سهم به سزایی در کاهش تصادفات، با توجه به افزایش ترددها داشت.

رئيس شوراي عالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور اضافه كرد: در آخرین جلسات این شورا، وضعیت سه کلانشهر اصفهان، قم و اهواز در مبحث كاهش مرگ‌ومیر ناشي از سوانح رانندگي بررسی شد.

جمالی نژاد اظهار کرد: در نوروز سال ۱۴۰۱ باوجود افزایش۵۰ درصدی ترددهای بین استانی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، شاهد کاهش چشمگیر جان‌باختگان حوادث رانندگی بودیم، که البته تلاش می شود با اتخاذ تدابیر اجرایی و اقدامات ملی و استانی، شاهد ادامه این روند کاهشی در امسال باشیم.