وزارت کشور به مناسبت هفته بسیج بیانیه ای صادر کرد که در آن آمده است: بسیج مظهر گفتمان اصیل انقلاب اسلامی و سد آهنین در برابر نقشه‌های شوم دشمن است.

به گزارش صبح ساباط؛ وزارت کشور به مناسبت هفته بسیج بیانیه ای صادر کرد.

بنابر این گزارش متن بیانیه وزارت کشور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اقتدار و شکوه ایران اسلامی مرهون تلاش‌های مجاهدانه جوانان برومند، بسیجی و انقلابی کشور است که با عشق بی‌پایان به میهن و اعتلای نام مقدس جمهوری اسلامی در سپهر منطقه‌ای و جهانی، شبانه‌روزی در حوزه های مختلف فعالیت دارند.

هفته بسیج، فرصت ارزشمند برای یادآوری رشادت ها و از خودگذشتگی های فرزندان مرز و بوم کشور در دفاع از وطن و کیان ایران اسلامی در برابر دسیسه های دشمنان و معاندان در ادوار مختلف به خصوص دوران هشت سال دفاع مقدس است.

درست در ایامی که به دلیل اتفاقات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمن بعثی با تصور خام اندیشه ضعف در قوای حاکم کشور، نقشه حمله نظامی به خاک عزیزمان را طرح ریزی کرد؛ جوانان انقلابی از جای جای کشور با هر رنگ، نژاد و قومیتی، پای در دفاع از خاک مقدس وطن گذاشتند و نمایی جدید از مقاومت و ایستادگی را در جهان اسلام به نمایش گذاشتند که الهام بخش همه آزادی‌خواهان جهان شد.

از این منظر تثبیت و تداوم نظام جمهوری اسلامی ایران با وجود همه تهدیدات آشکار و پنهان جریان نفاق و استکبار جهانی، در سایه همین روحیه و گفتمان بسیجی و انقلابی و وفاداری مردم و مسئولان به آرمان بلند انقلاب اسلامی است.

نباید از نظر دور داشت که ترس اصلی دشمن از جمهوری اسلامی ایران، آرمان ها و گفتمان این نظام است و کلمه بسیج از جمله مفاهیم اصلی گفتمان انقلاب اسلامی است که در همه عرصه‌ها در برابر تهدیدها و سیاست های دشمن، قدرتمند و درخشان ظاهر شده و نقشه های شوم شان را همواره به بن بست کشانده است.

دشمن امروز بعد از ناکامی در استراتژی فشار اقتصادی به سمت جنگ ترکیبی با محوریت تغییر اذهان و باورهای جامعه حرکت کرده است. انتشار و بازنمایی روایت های دروغین و برجسته سازی شکاف میان حاکمیت و مردم، اساسی ترین راهبرد دشمن در این جنگ جدید شناختی است.

دشمن برای پیشبرد این راهبرد، همه امکانات و توان رسانه‌ای را با بهره‌گیری از برخی شبکه‌های رسانه‌ای تروریستی به کار بسته تا بسیج که همواره در خدمت تامین امنیت و آرامش کشور بوده است را در مقابل مردم قرار دهد.

بسیج همواره بازوان مستحکم و مامن مطمئن مردم و نظام اسلامی در برابر جنگ ترکیبی دشمن و گروه‌های تجزیه طلب و معاند بوده و تاریخ رشادت ها و جان نثاری های نیروهای خدوم و انقلابی بسیج را در تامین امنیت کشور در برابر آشوبگران و برهم زنندگان امنیت ثبت خواهد کرد و البته ملت ایران این مجاهدت ها را همچون رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان حرم و سلامت فراموش نخواهند کرد.

جا دارد از تمامی مدافعان امنیت و جوانان غیور بسیجی که طی ماههای اخیر در راه تامین امنیت مردم جان نثاری کرده اند، یاد کنیم و به روح پرفتوح و ملکوتی شهدا درود بی کران فرستیم.

خدای را شاکریم که در سایه رهنمودهای داهیانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی که همواره روشنایی بخش چراغ حقیقت در بزنگاه‌های حساس تاریخی بوده است؛ این بار هم با شناخت و تبیین دقیق نقشه شوم دشمنان، آگاهی بخش جامعه شد و دشمن بار دیگر در آزمون مردم ایران شکست خورد.

مردم بصیر، بسیجی و ولایی ایران اسلامی با شناخت نیات پلید دشمنان، صف خود را از اغتشاشگران جداکردند و همچون همیشه در سنگر دفاع از انقلاب و کیان کشور قرار گرفتند. اطمینان وافر داریم در سایه روحیه و اندیشه بسیجی، چالش ها و مشکلات کشور پشت سرگذاشته خواهد شد و ایران اسلامی، درخشان‌تر ازهر دوره دیگری در عرصه های مختلف پیشرفت، به حرکت خود ادامه خواهد داد.