رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای سرآمد دانشگاه های کشور است؛ گفت: فشار به جمهوری اسلامی و پذیرش خواسته های آنها در میز مذاکره از اهداف دشمن است و به همین دلیل از اغتشاشگران دفاع می کنند.

به گزارش صبح ساباط؛ محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس امروز در جمع دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد گفت: در نظر داشتم که تا درگذشته بین دانشجویان این دانشگاه باشم ولی به واسطه کرونا و مشکلاتی که به وجود آمد، امکان این نشست نبود.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای سرآمد دانشگاه های کشور است، افزود: امروز با جمعیت بیکار دانش آموختگان که مواجه می شویم غالبا دانشجویانی هستند که رشته های نظری را انتخاب کرده اند.

وی اضافه کرد: طی این سال ها کمتر با دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای مواجه شده ایم که بیکار باشند و نتوانند شغلی را پس از فارغ التحصیلی برای خود ایجاد کنند.

جوکار با اشاره به اینکه تلاش می کنیم تا مشکل بودجه دانشگاه فنی و حرفه ای مرتفع شود، اظهار داشت: این دانشگاه به واسطه خروجی بسیار خوبی که در سطح کشور دارد، موثر واقع شده است.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس اظهار داشت: کشوری داریم که امروز باید ایجاد اشتغال برای فرزندان و فارغ التحصیلان داشته باشد و اگر تنها به رشته های نظری توجه کنیم شاهد پایین آمدن ظریب اشتغال در کشور خواهیم بود و به واسطه فعالیت های خوب این دانشگاه، هر چه ما برای توسعه دانشگاه فنی و حرفه ای کار کنیم، کم است.

جوکار در ادامه با اشاره به اینکه اگر در زندگی تلاش، کوشش و کار نباشد موفقیتی در پی نخواهد داشت، افزود: انسان هایی که در طول تاریخ به عنوان بهترین ها شناخته می شوند از خانواده های فقیر و مستمند بودند و این مسئله ارزش بود.

وی گفت: عده ای در فضای مجازی بیانیه نمایندگان در خصوص برخورد با اغتشاشگران را اشتباه انعکاس دادند زیرا این بیانیه بود نه قانون. بیانیه و قانون با یکدیگر تفاوت دارد و نمایندگان در این بیانیه اعلام کردند با افرادی که اقدام به آتش سوزی، تخریب اموال عمومی و به خطر انداختن جان مردم نقش دارند برخورد قاطع صورت گیرد.

جوکار اضافه کرد: سالانه ۴هزار و ۶۰۰ نفر در زندان های آمریکا به هر دلیلی کشته می شوند ولی هیچ کجای دنیا بروز پیدا نمی کند ولی اگر یک نفر به شکل عادی در جمهوری اسلامی فوت کند، شاهد موجی از مطالب اشتباه از سوی دشمن و متاسفانه افراد خائن در داخل هستیم.

وی گفت: تولید محتوا و مدیریت فضای مجازی بسیار مهم بود که رهبر انقلاب نیز به مسئولین مربوطه در این خصوص تذاکراتی دادند ولی متاسفانه شاهد خروجی مناسبی نبودیم که به دست دشمن افتاد و شاهد چنین اتفاقاتی در سطح کشور بودیم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه دشمن در اغتشاشات اخیر به دنبال بی ثباتی در کشور است، گفت: در دهه ۶۰ اغتشاشاتی در کشور اتفاق افتاد و زمانی که دیدند راه به جایی نمی برند، دست به اسلحه شدند و مردم عادی را کشتند، دقیقا همین اتفاقاتی که امروزه شاهد آن هستیم.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با تاکید بر اینکه دشمن نمی تواند هیچگونه خدشه ای به انقلاب و جمهوری اسلامی وارد سازد، افزود: فشار به جمهوری اسلامی و پذیرش خواسته های آنها در میز مذاکره از اهداف دشمن است و به همین دلیل از اغتشاشگران دفاع می کنند.

جوکار با بیان اینکه ما باید تحلیلی در سطح کشوری، منطقه ای و بین المللی داشته باشیم تا اشتباه محاسباتی نکنیم، افزود: از دانشجویان توقع است که در هر کاری تحلیل درست و صحیح داشته و سپس دنبال حل مسائل باشند.