رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به اینکه کارآفرینی باید به عنوان یک رشته دانشگاهی تدریس شود؛ گفت: همایش تجلیل از کارآفرینان باید در مراکز دانشگاهی و با حضور دانشجویان جهت انتقال تجارب به نسل آینده برگزار شود.

به گزارش صبح ساباط؛ محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در مراسم تجلیل از کارآفرینان برتر استان یزد با تاکید بر اینکه کارآفرینان با اقدام ارزشمند خود مسیری را برای رشد و پیشرفت کشور، استان و مردم آن منطقه به وجود می آورند، گفت: زندگی نامه کارآفرینان با توجه به تجربیات و اقدامات ارزشمندی که داشته اند می تواند برای نسل آینده و استفاده آنها از این تجربیات به تصویر کشیده شود.

جوکار با بیان اینکه زندگینامه کارآفرینان برای نسل جوان و دانشگاهی سبب تحول جدی خواهد شد، اظهار داشت: موضوع کارآفرینی باید به عنوان یک رشته دانشگاهی تدریس شود تا دانشجویان بتوانند از مطالب آن بهره برده و پس از فارغ التحصیلی از آن استفاده کنند.

عنوان کرد: داشتن سرمایه به تنهایی امکان پذیر نیست بلکه فکر برتر و خلاقیت نتیجه بخش خواهد بود و یک کارآفرین موفق را رقم خواهد زد.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش در مجلس اظهار داشت: امروز ظرفیت های بسیاری در جامعه وجود دارد که اگر استفاده شود بهترین تولید، محصول و خدمات را می توانیم به جامعه ارائه دهیم.

جوکار با تاکید بر اینکه مراسم تقدیر از کارآفرینان باید در مراکز دانشگاهی برگزار شود، افزود: این همایش باید در بین دانشجویان برگزار شود و کارآفرینان تجارب چندین ساله خود را برای دانشجویان و علاقه مندان به بازار کار توضیح بدهند.

وی ادامه داد: امروز در دنیا بین کارآفرینی، تولید و تولید ناخالص ملی یک همبستگی جدی وجود دارد و این درصد همبستگی در برخی از کشورهای توسعه یافته تا ۵۷ درصد اعلام شده است. کارآفرینی می تواند تولید ناخالص ملی و درآمد ملی را افزایش و رفاه و آسایش را در جامعه به بار آورد.

جوکار توسعه فعالیت های کارآفرینی را تنها را برون رفت از تنگناهای موجود در کشور دانست و تاکید کرد: سازمان ملی توسعه کارآفرینی و حمایت از صنایع خرد و کوچک در بسیاری از کشورها شکل گرفته و برروی این مسئله به شکل جدی کار صورت می گیرد و حتی در برخی از کشورها با توجه به اهمیت آن به یک وزارتخانه با عنوان وزارت کارآفرینی و توسعه راه اندازی شده است.