وزیر امور اقتصادی کشورمان در نشست تجار و فعالان اقتصادی ایران و مجارستان که در بوداپست برگزار شد؛ از رتبه اول ایران در ذخایر هیدروکربوری در جهان خبر داد.

به گزارش صبح ساباط؛ سید احسان خاندوزی از بازار بزرگ ۸۰ میلیونی ایران به عنوان بزرگترین بازار منطقه خاورمیانه نام برد و به پیشرفت‌های ایران در حوزه‌های مختلف اقتصادی خصوصا فناوری اشاره کرد.

وزیر اقتصاد به جزییات قانون جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران پرداخت که هرگونه ریسک را برای سرمایه‌گذاران خارجی پوشش می‌دهد.

خاندوزی گفت: شرکتهای صنعتی بزرگ مجارستان می توانند از این فرصت استفاده کرده و با توجه به حمایت دو دولت از روابط تجاری بر حجم مبادلات بیفزایند.

وی ایران را کشور دهم جهان از لحاظ جذابیت‌های گردشگری نام برد و از گردشگران مجار برای سفر به ایران دعوت کرد.

وی برنامه ایران برای توسعه ظرفیت‌های حمل و نقل، آب، انرژی، کشاورزی و تولید را برای فعالان اقتصادی مجار تشریح کرد و در پایان از میزبانی کشور مجارستان قدردانی کرد.

وزیر خارجه مجارستان هم با اشاره به ظرفیت بالای همکاری‌های اقتصادی دو کشور از بررسی فرصت‌های تجاری بین بخش‌های خصوصی دو کشور خبر داد.

سیارتو با اشاره به توافقات صورت گرفته در سومین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور از حوزه‌های کشاورزی، بهداشت، انرژی، فناوری های آب به عنوان مهمترین حوزه‌های مورد توافق خبر داد.

وی از شرکت‌های مجاری دعوت کرد از فرصت همکاری با ایران استفاده کنند.