معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد از تخصیص 46 میلیارد تومان اعتبار از محل بند (ز) تبصره (8) قانون بودجه سال 1400 برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی در شهرستان‌‌های یزد و میبد خبر داد.

به گزارش صبح ساباط؛ زهرا حسینی با اعلام این خبر گفت: سال گذشته مبلغ ۴۶ میلیارد تومان اعتبار از محل بند (ز) تبصره (۸) قانون بودجه برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی در شهرستان‌‌های یزد و میبد در قالب بیست عنوان پروژه تخصیص یافته است.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با اشاره به اینکه شهرستان‌های یزد و میبد مصوبه ستاد بازآفرینی شهری پایدار را در این خصوص داشته‌اند، افزود: این اعتبار به پروژه‌های تعریفی در سه محله صدرآباد(کشتارگاه)، حسن‌آباد و پردیسان(اسکان) شهرستان یزد و محلات میبد بالا، میبد پایین و شهیدیه در شهرستان میبد منظور شده است.

حسینی عمده اعتبار تاثیرگذار در این محلات را اختصاص ۱۴ میلیارد تومان برای پروژه‌های آبرسانی و تامین آب شرب و احداث کلانتری منطقه حسن ‌آباد شهرستان یزد عنوان کرد و اظهار داشت: بهسازی معابر محلات حسن‌آباد، صدرآباد، میبد بالا و شهیدیه و بهسازی حاشیه مسیر راه‌آهن-اسکان در مجموع با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان از دیگر پروژه قابل توجه در این طرح بوده است.

وی پروژه تکمیل ورزشگاه شهیدیه شهرستان میبد را یکی از پروژه‌های مهم توزیع اعتبار بند(ز) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ دانست و افزود: بهره‌برداری از این پروژه می‌تواند در سرانه ورزشی شهرستان میبد و سکونتگاه‌های غیر رسمی خارج از محدوده تاثیر بسزایی داشته باشد.

به گفته وی احداث فرهنگسرای کوثر یزد، احداث و توسعه پایگاه‌های بسیج شهرستان‌های یزد و میبد، کف‌سازی و ساماندهی محدوده اطراف حمام تاریخی محله شهیدیه، بازآفرینی محور تاریخی گردشگری سرچشمه محله حسن‌آباد، زیبا سازی منظر شهری در محله اسکان، تکمیل روشنایی ورودی بلوار تشریفات، مرمت پایاب قنات حسن‌آباد، احداث و توسعه ایستگاه دوچرخه سواری و تجهیز در محله اسکان، تکمیل و تجهیز فرهنگسرای بانو حسن‌آباد و تکمیل روشنایی بلوار نواب از جمله پروژه‌های تعریف شده‌ای بود که از این محل به آن اعتبار تخصیص داده شده است.

لازم به ذکر است؛ روز گذشته نیز نشستی با هدف بررسی و شناسایی پهنه‌های مرتبط با آیین‌نامه اجرایی بند(د) تبصره(۱۱) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ذیربط در سالن احرام پوش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد برگزار و در این خصوص تصمیم‌ گیری‌های لازم اتخاذ شد.

یاد آور می‌شود؛ موضوع آیین‌نامه اجرایی بند(د) تبصره (۱۱) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی موضوع بند (الف) ماده(۵۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و بهسازی محیط اسکان واقع در خارج از محدوده و حریم شهرها و خارج از محدوده روستاها است و سایر گونه‌های بافت(ناکارآمد، تاریخی) را شامال نمی شود.