فرمانده سپاه الغدیر خودباوری را رمز پایداری ملت رشید ایران در طول چهار دهه گذشته عنوان کرد و اظهار داشت: امروزه دشمن درفضای مجازی به دنبال زیر سوال بردن خودباوری ماست و  متاسفانه برخی اوقات ما نیز آنان را همراهی میکنیم.

به گزارش صبح ساباط؛ سردار حسین زارع کمالی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در نشست خبری اعلام برنامه های هفته بسیج  با بیان این مطلب که اگر در اتفاقات مختلف نقش اصحاب رسانه و تبیین شرایط به موقع انجام نمی گرفت شرایط جامعه التهاب آفرین می شد گفت: خوشبختانه حضور موثر و به موقع رسانه های استان در حوادث اخیر و انعکاس واقعیت ها به مردم در افزایش آگاهی آنان بسیار موثری بود.

وی در ادامه به تبیین خدمات بسیج پرداخت و گفت: با توجه به خدمات بسیج به آحاد جامعه شعار محوری امسال را «بسیج خدمتگزار مردم» عنوان کرد و ابراز داشت: پس از اعلام بیانیه گام دوم انقلاب توسط ولی امر مسلمین فعالیت های بسیج از سال ۱۴۰۰ بر پایه این بیانیه برنامه ریزی شد و سند چشم انداز ۱۰ ساله اعتلای بسیج تهیه و به تایید رهبری معظم انقلاب رسید.

سردار زارع کمالی افزود: متاسفانه نسبت به بیانیه گام دوم کوتاهی صورت گرفته و اگر این بیانیه خوب تبیین شده بود امروز دشمن نمی توانست به برخی اهداف خود دست یابد.

فرمانده سپاه الغدیر با بیان اینکه بیانیه گام دوم در حقیقت به ما می گوید کجا بودیم، کجا قرار داریم و به کجا خواهیم رسید ابراز داشت:  امروز درگیری ما با دشمن از روی اقتدار جمهوری اسلامی است چراکه علی رغم همه تلاش ها در اوایل انقلاب برای براندازی امروز به این نتیجه رسیده که براندازی در ایران ممکن نیست و به همین دلیل با اقداماتی از قبیل ایجاد آشوب و ناامنی در کشور به دنبال مهار قدرت ایران هستند.

وی خودباوری را رمز پایداری ملت رشید ایران در طول چهار دهه گذشته عنوان کرد و اظهار داشت: امروزه دشمن درفضای مجازی به دنبال زیر سوال بردن خودباوری ماست و  متاسفانه برخی اوقات ما نیز آنان را همراهی میکنیم.

فرمانده ارشد نظامی استان بسیج را  یکی از مولفه های قدرت جمهوری اسلامی دانست و ابراز داشت: در حالی که روزگاری نیازمند ادوات نظامی بودیم امروز دغدغه دشمن این است که چرا سلاح های فوق پیشرفته به جبهه مقاومت صادر می کنیم و این اقتدار را با روحیه خودباوری، اتکا به درون، ولایت پذیری و توسل و توکل به دست آوردیم و مجموعه این صفات از ویژگی های بسیجیان است.

سردار زارع کمالی تصریح کرد: امروز دشمن می داند اگر مهار انقلاب اسلامی اتفاق نیفتد افول قدرت های جهان اتفاق خواهد افتاد به همین دلیل جنگ ترکیبی و شناختی را علیه کشور به راه انداخته و این وظیفه رسانه ها که مولفه های اقتدار انقلاب اسلامی را برای جامعه تبیین نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنانش هدف از انقلاب اسلامی  در گام دوم را ایجاد تمدن بزرگ اسلامی برای زمینه سازی ظهور برشمرد و ابراز داشت: قبول داریم که نقاط ضعفی هم وجود دارد و وضعیت فعلی زیبنده مردم ما نیست و برای خروج از آن باید شبانه روزی تلاش کرد گفت: اگر مولفه های که در زمینه نظامی به کار گرفتیم در ابعاد دیگر هم به کار بگیریم موفقیت حتمی است.

فرمانده سپاه استان؛ مهمترین راهبرد بسیج پیاده کردن اهداف نظام و انقلاب بین کرد و ابراز داشت: افق بسیج در برنامه ده ساله استحکام بخشی درونی برای نقش‌آفرینی اثر بخش در تحقق گام دوم یعنی مردمی سازی دولت و ساحت بیرونی جهت تحقق دولت اسلامی بر اساس چهار راهبرد پیش برندگی، پیش روندگی، گسترش و تعمیق گفتمان مقاومت و مردمی کردن امنیت و اعتلای نقش بسیج است.

وی افزود: سپاه الغدیر آمادگی دارد در صورتی که مسئولان مربوطه زمین مورد نیاز با زیرساخت‌های لازم را در اختیار سپاه بگذارند در کمتر از یک سال ۲۰۰ خانه ویژه محرومین بسازد.

فرمانده سپاه الغدیر گفت: در ناآرامی‌های اخیر هم بسیج و سپاه بر حسب وظیفه کنار مردم است و به شهروندان این قول را می‌دهیم به هیچ کس اجازه نخواهیم داد امنیت عمومی جامعه را برهم بزنند.

گفتنی است افتتاحیه نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، اختتامیه رویداد تولید محتوای دیجیتال، جشنواره جهادگران علم و فناوری، تجلیل از نویسندگان بسیجی، رزمایش جهادگران فاطمی، همایش زیست عفیفانه، همایش جریان شناسی و همایش اقتدار بسیجیان را از جمله برنامه‌های هفته بزرگداشت بسیج در استان یزد برشمرد.

  • نویسنده : حیران