رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد، هیئت رئیسه و مدیران این دانشگاه برای عرض تسلیت درگذشت پدر شهیدان، با مادر شهیدان «محمدرضا و محمدناصر ضیغمیان»ضیغمیان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد یزد، هیئت رئیسه و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی یزد به دلیل رحلت حاج «محمدهادی ضیغمیان» پدر شهیدان والامقام «محمدرضا و محمدناصر ضیغمیان» با حضور در منزل خانواده شهیدان ضمن عرض تسلیت به خانواده محترمشان با مادر شهیدان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار، مادر شهیدان محمدرضا و محمدناصر ضیغمیان، با تشکر از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت: هر چه می توانید به مردم و نظام خدمت کنید و دانشجویان و جوانان را کمک نمایید و پیرو ولایت فقیه باشید و رهبر معظم انقلاب را تنها نگذارید.

وی، با اشاره به خاطرات شهیدان عزیز گرانقدر بیان کرد: من اشکی که برای شهادت سردار شهبد حاج قاسم سلیمانی گریستم برای فرزندان شهید خود گریه نکردم و اگر خدایی نکرده اتفاقی بیفتد و نیاز باشد حاضرم فرزندان دیگر خود را فدای اسلام؛ کشور و رهبری نمایم.

در ادامه این دیدار، دکتر محمد رضا دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان، با عرض تسلیت به ایشان و خانواده محترمشان گفت: انشاءلله بتوانیم در مسئوولیتی که داریم درست، قدم برداریم و به دعای شما خانواده شهدا نیاز داریم.

در پایان این دیدار، به رسم یادبود، تمثال رهبری و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به مادر شهیدان محمدرضا و محمدناصر ضیغمیان توسط حجت الاسلام حسن زارع مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اهداء شد و نماز مغرب و عشاء در منزل خانواده شهید اقامه شد.

گفتنی است: در این دیدار، جابر پورذاکری مدیرکل حراست دانشگاه آزاد یزد؛ سیدعلی میرخلیلی مدیر امور اداری و منابع انسانی دانشگاه ؛ فاطمه دهقان بنادکی مدیر روابط عمومی و حوزه ریاست این واحد دانشگاهی، محسن اقبالی مدیر امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد استان و نجمه سلطانی مطلق رئیس کارگزینی و امور رفاه کارکنان دانشگاه حضور داشتند.

حاج «محمدهادی ضیغمیان» پدر شهیدان والامقام «محمدرضا و محمدناصر ضیغمیان» در ۹۱ سالگی براثر کهولت سن در تاریخ ۱۸ آبان ماه ۱۴۰۱ دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

شهیدان ضیغمیان را بیشتر بشناسیم+وصیت نامه

شهید «محمدرضا ضیغمیان» متولد ۱۰ شهریور ۱۳۴۴ است که سال اول متوسطه به عضویت بسیج درآمد و ۲۰ اردیبهشت ۱۳۶۱در ۱۷ سالگی و در جریان عملیات بیت‌المقدس با سمت تک‌تیرانداز در خرمشهر براثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید.

در وصیت‌نامه این شهید گران‌قدر می‌خوانیم: از روحانیت حمایت کنید و دست از آن‌ها نکشید و همیشه با آن‌ها باشید .
و برادرش «محمدناصر» هم که متولد ۲ خرداد ۱۳۴۷ بود پس از شهادت برادر سنگر مدرسه را رها کرد و به‌عنوان بسیجی رهسپار جبهه شد و ۲۳ اسفندماه ۱۳۶۳ در جریان عملیات بدر در هورالعظیم براثر اصابت گلوله به سر به فیض شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش ۱۲ سال در منطقه به امانت ماند تا اینکه ۲۵ مهر ۱۳۷۵ پس از تفحص در گلزار شهدای خلدبرین یزد و در جوار برادر شهیدش به خاک سپرده شد.

وی در بخشی از وصیت‌نامه خود آورده است: «از شما می‌خواهم پشتیبان این انقلاب باشید که با خون شهیدان آبیاری شده است تا ضربه‌ای نخورد».

انتهیا پیام/ص