وزیر کشور با بیان اینکه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری کشور یک ضرورت مهم برای آسایش و رفاه مردم عزیز ایران است؛ گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بعد از وقفه یک دهه با محوریت شرکت های تولیدی داخلی در حال انجام است.

به گزارش صبح ساباط؛ احمد وحیدی وزیر کشور دولت سیزدهم در آیین واگذاری ۵۰۰ دستگاه اتوبوس از سوی وزارت کشور به ناوگان حمل و نقل شهری افزود: تولید، قلب تپنده اقتصاد کشور است و بایستی با تمام ظرفیت در افزایش تولید در کشور اقدام کنیم.

وحیدی با تصریح اینکه موتور محرکه اقتصاد کشور، تولید است؛ ادامه داد: اقتصاد بدون تولید، مرده است که خوشبختانه روند تولید صنعتی پرشتابی را در کشور شاهد هستیم.

وزیر کشور با بیان اینکه زنجیره‌ تحقیق و تولید، یک زنجیره‌ پیوسته، بالنده و زنده است، خاطرنشان کرد: تولید در کنار آثار مهم اقتصادی، پیامدهای مثبت اجتماعی هم دارد و این امر به نوبه خود به تقویت سرمایه اجتماعی در کشور کمک می کند.

وحیدی افزود: زنجیره تولید در چرخه علم و دانش، تولید فناوری، شکل گیری دفتر طراحی، ایده محصول ساخت و تولید محصول با کیفیت، قوام می یابد و خوشبختانه امروز این ظرفیت در کشور وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: دانش، تولید و استقلال از ارزش های اساسی کشور هستند.

وزیر کشور با اشاره به آیین واگذاری ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور اظهار کرد: مراسم امروز نشان می‌دهد که یک ایرانی می‌تواند محصول خوب و با کیفیت بسازد و اینها نشان‌دهنده‌ ظرفیت های بزرگ تولیدی و صنعتی کشور است.

وحیدی تصریح کرد: این ظرفیت‌ها، محصول انقلاب اسلامی و تلاش‌های مستمر در حوزه علم و دانش است.وی یادآور شد: امروز تولید و صنعت در کشور به سمت ساخت محصولات با کیفیت حرکت کرده است و باید این مسیر به صورت مستمر و پایدار ادامه یابد.

وزیر کشور با بیان اینکه با حضور کارشناسان‌ داخلی، اتوبوس های خوبی تولید شده است، گفت: نزدیک به ۷۵ درصد محصولات، ساخت داخل است که اقدام بسیار ارزشمندی است.

وحیدی با تاکید بر ضرورت تقویت توان داخلی تولید کشور، گفت: در حوزه حمل و نقل عمومی قراردادهای بسیار خوبی با شرکت های داخلی بسته شده و تلاش داریم این مسیر برای تحقق نیازهای داخلی کشور ادامه یابد.

وی افزود: امروز هر محصولی را که مهندسان کشور اراده کنند، در صورت داشتن توجیه اقتصادی، تولید می شود.

وزیر کشور با اشاره به تأکیدهای رهبر معظم انقلاب بر مسأله علم، دانش و تولید، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) پرچمدار توسعه علم و دانش در کشور است و باید به تاسی از اندیشه های معظم له، به تقویت فضای تولید دانش بنیانی کمک کنیم.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها هم گفت:  ۸۰۰ دستگاه ون نیز برای نوسازی حمل و نقل عمومی کشور در حال واگذاری است که از این تعداد ۲۰۰ دستگاه به شهرداری تهران واگذار می شود.