در نشستی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی و دیگر مسئولان ارشد این استان از پوستر سومین جشنواره فصلی رسانه های استان یزد رونمایی شد.

به گزارش صبح ساباط؛ در نشستی با حضور علی اکبر عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد احسان عابدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و احمد آخوندی مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایعع دستی و دیگر مسئولان ارشد استان یزد از پوستر سومین جشنواره فصلی رسانه های این استان رونمایی شد.

عزیزی در این نشست در سخنانی با اشاره به اهمیت همراهی رسانه ها در مسائل مهم استان افزود: رسانه ها می توانند به عنوان بازوی اجرایی استان در مسائل مختلف ورود کرده و محتوای ارزشمند تولید کنند، که مسائل مربوط به خانواده، گردشگری و نیز تولید دانش بنیان که در این جشنواره جزو اولویت ها می باشد از مهمترین مسائل استان و کشور است.

وی در ادامه افزود: امیدواریم با فعالیت های خوب رسانه ها شاهد رویکرد بهتر برنامه های استان در مسائل مهم به ویژه برنامه های یزدنوین که مورد تاکید استاندار محترم است باشیم.

عابدی در ادامه این نشست در سخنانی با اشاره به برگزاری سومین جشنواره فصلی رسانه های استان با تمرکز بر موضوعات روز استان و کشور اظهار داشت: این جشنواره در سه بخش ویژه تحت عنوان های ازدواج آسان، فـرزندآوری با رویکرد (ازدواج آسان و راهکارهای کاهش طلاق، راهکارهای عملیاتی و اجرایی شدن سیاست های افزایش جمعیت در استان یزد، اطلاع رسانی، گفتمان سازی، مشارکت، نقادی و نقدپذیری با موضوع ازدواج آسان و فرزندآوری)، گردشگری و سفر به شهر جهانی با رویکرد (ارتقای جایگاه یزد به عنوان شهری تاریخی در نگاه ایرانیان به عنوان مقصد گردشگری، چالش های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری یزد، نیاز های سرمایه گذاری در شهر یزد) و نیز تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین با رویکردهای (راهکارهای رسیدن به اهداف سال ۱۴۰۱ در تولید دانش بنیان، دستاوردهای استان یزد در تولید دانش بنیان و فناوری های جدید، حركت به سوی فناوری های جدید با توجه به آلودگی های محیط زیست و کمبود آب در استان یزد) به همت خانه مطبوعات استان و با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، اداره کل ورزش و جوانان استان و پارک علم و فناوری یزد در سال ۱۴۰۱ برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: همچنین در بخش اصلی جشنواره اهالی رسانه می توانند در بخشهای سرمقاله و یادداشت، عکس، گزارش تحلیلی، گفتگو و اینفوگرافی در این جشنواره شرکت کنند.

در ادامه این نشست امین سامعی مدیرخانه مطبوعات استان نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره های مطبوعاتی افزود: برگزاری جشنواره های مطبوعاتی در بین خبرنگاران برای داشتن بهترین آثار ایجاد انگیزه می کند و این مهم مقدمه ای برای کیفی سازی رسانه های استان است.
وی ادامه داد: این کیفی سازی در چارچوب اولویت های استان انجام می شود که امیدواریم با برگزاری این جشنواره و جشنواره های مشابه بتوانیم برای استان و کشور قدم های خوبی برداریم.

سامعی در ادامه تاکید کرد: هدف از برگزاری این جشنواره بروز اتفاق های جدید و نو است که امیدواریم پایان جشنواره آغاز حرکتی جدید در رسانه ها باشد و باعث ایجاد نوآوری از سوی رسانه ها و مطبوعات و منجر به رشد هر چه بهتر رسانه های استان یزد شود.

در پایان این نشست از پوستر جشنواره رونمایی و روند اجرایی این فعالیت مطبوعاتی و رسانه ای استان آغاز شد.