دست خالی رسانه های ضد ایرانی و جازدن فایل صوتی جلسه شورای اداری یزد به جای جلسه امنیتی محرمانه!/ BBC چه سودی از تایید صداقت جمهوری اسلامی ایران می برد؟

به گزارش صبح ساباط‌؛ شبکه سلطنتی bbc فارسی ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد روز سه شنبه به وقت ایران به صورت دستپاچه، یک فایل صوتی را با عنوان محتوای یک جلسه امنیتی در یزد منتشر کرد و برخلاف محتوای صریح این فایل که همه مواضع علنی مسئولین کشور درباره اغتشاشات را تکرار و تصدیق می کند، بی بی سی هر بخش فایل را برای هیجان دادن به موضوع برعکس تفسیر می کند!

جالب است بدانید که ظاهرا این فایل صوتی مربوط به سخنرانی علنی شکوهی معاون وزیر اطلاعات در جلسه شورای اداری استان یزد با حضور همه مدیران و برخی خبرنگاران است که خبرگزاری شبستان هم برای ساعاتی مشروح این سخنرانی را منتشر کرده است.

این گاف بی بی سی البته با شیطنت مشکوکی همراه است، درحالی که مجری و کارشناس بی بی سی مدعی می شوند که این مسئول در سخنرانی اش به عدم دخالت خارجی در اغتشاشات یا سردرگمی نهادهای امنیتی اشاره کرده اما در تناقضی آشکار پخش صوت نشان می دهد که این مسئول دقیقا به رباتیک بودن محتواهای فضای مجازی درباره مهسا امینی، هماهنگ بودن همه سرویسها و گروهک های خارجی برای تحریک داخل ایران به اغتشاش، اعتراف داعش به حادثه تروریستی شاهچراغ، کشته سازی ها و ترورهای کور، محبت و بخشش اسلامی برای برخی اغتشاشگران ناآگاه که ارتباط خارجی نداشته اند و… اشاره کرده است!

به نظر می رسد بی بی سی با انتشار این فایل صوتی و صحه گذاشتن مشکوک بر مواضع صادقانه جمهوری اسلامی ایران درباره اغتشاشات، قصد دارد، مواضع رسانه های رقیب افراطی تر از خودش درباره ایران را تضعیف و بی بی سی فارسی، دشمن رسانه ای بدون رقیب برای ایران باشد.

سعودی اینترنشنال، پیش از این، انتشار فایل صوتی رعنا رحیم پور، خبرنگار بی بی سی علیه خودش را به عنوان دسیسه بی بی سی برای تضعیف رقبای رسانه اش تفسیر کرده بود.

یزدرسا/