نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور با بیان این‌که فعالیت حقوقی در هلال احمر برای پشتیبانی خدمت به انسانها و کاهش رنج مردم است، گفت: برنامه‌ریزی استدلالی از جمله مهمترین موارد نگهداری از سرمایه های جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در کشور است.

به گزارش صبح ساباط؛ حجت‌الاسلام ‌والمسلمین عبدالحسین معزی در سفر به استان یزد با حضور در یازدهمین گردهمایی آموزشی، علمی و کاربردی مسئولان و مدیران حقوقی، املاک و موقوفات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به میزبانی شهر میراث جهانی یزد، افژود: وظیفه مدیران حقوقی، صیانت از ملک و موقوفات و همچنین صیانت از آبروی وضعیت حقوقی انسانها در جمعیت هلال احمر استوی با بیان این‌که مباحث حقوقی گسترده و پیچیده است، افزود: فعالیت حقوقی در هلال احمر برای پشتیبانی خدمت به انسانها و کاهش رنج مردم و حفظ سلامت جامعه حائز اهمیت است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران پیدا کردن شناخت کامل در مسئولیت‌های سازمانی را لازمه افزایش بهره‌وری دانست و گفت: تا زمانی افراد نسبت به امور محوله شناخت پیدا نکنند نمی‌توانند موثر باشند

معزی با بیان این‌که ارتقاء فرهنگ دینی در جمعیت هلال احمر یکی از مهمترین وظایف حوزه نمایندگی ولی فقیه در این سازمان است، افزود: تحقق این مهم در گرو همکاری تمام عناصر اجرایی است.

وی با برشمردن حق کائنات بر انسانها و بلعکس،گفت: امام سجاد(ع) می فرمایند: حق خدای بزرگ به گردن انسانها پرستش کردن و دوری از شرک است و اگر این مهم مخلصانه انجام شود، خداوند بر خود مقرر می‌کند که امر دنیا و آخرت انسان مومن را فراهم و صیانت

نماینده ولی فقیه با بیان این‌که ساختار اجتماعی اسلام بر پایه برادری است، گفت: برادران مومن نسبت به هم ۷۰ حق دارند که از این تعداد هفت حق واجب و خیلی مهم است.

معزی گفت: آسانترین حق برادران مومن درقبال همدیگر این است که آنچه را که فرد برای خود می‌پسندد برای دیگران هم بپسندد.

وی برنامه‌ریزی منتقن را لازمه تأثیرگذاری بیش از پیش مدیران حقوقی دانست و بیان کرد: برنامه‌ریزی استدلالی از دیگر موارد حائز اهمیت در نگهداری از سرمایه های جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است.
مدیران حقوقی بدانند که اعتماد عمومی مهمترین سرمایه هلال احمر است و نباید کمرنگ شود، گفت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نهادی مردمی و برای مردم است.

نوآوری لازمه توسعه و تقویت فعالیت‌های سازمانی است

علی درویش‌پور معاون حقوقی و امور استان‌های جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز در ادامه گفت: برگزاری این چنین رویدادها در راستای تقویت واحد حقوقی می تواند آورده خوبی برای هلال احمر کشور داشته باشد.

درویش‌پور فعالیت خلاقانه و متفاوت را مهمترین رویکرد معاونت حقوقی جمعیت هلال احمر ایران دانست و افزود: صیانت و پشتیبانی کامل از جمعیت هلال کشور در گرو فعالیت خلاقانه مبتنی بر قانون است.

معاون حقوقی و امور استان‌های جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: تنها راه پیشی گرفتن در رقابت‌های سازمانی انجام فعالیت‌های نوآورانه و خلاقانه است.

درویش پور بازنگری در فرآینده‌های اجرایی لازمه ارتقاء جایگاه حقوقی فعالیت‌های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است،افزود: فقط با کار کردن می توانیم جایگاه و شأن خود را ارتقاء دهیم.

  • نویسنده : بهناز عسکری