جلسه هماهنگی اجرای طرح ساماندهی کودکان کار به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط؛ جلسه هماهنگی اجرای طرح ساماندهی کودکان کار به ریاست علی اکبر عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد برگزار شد.

عزیزی در این جلسه با بیان اینکه در سال های اخیر شاهد افزایش متکدیان و کودکان کار در سطح شهر یزد هستیم گفت: البته این وضعیت در استان یزد نسبت به استان های دیگر وضعیت بهتری است اما رضایت بخش نبوده و باید در این خصوص اقدامات موثری تری انجام گیرد.

وی افزود: بررسی ها نشان میدهد قاطبه کودکان کار و متکدیان از اتباع بیگانه بوده که نیاز به ساماندهی و آموزش دارند.

معاون استاندار یزد بر ضرورت هماهنگی بین دستگاه های مرتبط در حوزه ساماندهی کودکان کار تاکید کرد و ابراز داشت: به نظر می‌رسد باید هماهنگی بین دستگاه های متولی تقویت شود تا بتوان به نتایج بهتری دست یافت.

عزیزی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: برخی از این کودکان به صورت یک شبکه هدایت می شوند و به نوعی از آنان سوء استفاده می شود که ضرورت دارد این شبکه ها شناسایی و عوامل آن به دستگاه های قضایی معرفی شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در پایان راه اندازی نرم افزار «شهروند» توسط شهرداری یزد را اقدامی ارزشمند خواند و گفت: راه اندازی این نرم افزار میتواند به ساماندهی وضعیت جمع آوری پسماندهای خشک کمک کرده و بر همین اساس باید به صورت جدی معرفی آن به مردم دنبال شود.

شایان ذکر است؛ تامین و تجهیز محل نگهداری و آموزش کودکان کار، اجرای طرح اقدام و عمل و پایش دقیق کودکان کار ایرانی و غیر ایرانی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.