استاندار یزد گفت: در نظر داریم هر سال در قالب رویدادی سه تن از مفاخر استان یزد را در سطح بین المللی، ملی و استانی برجسته و معرفی کنیم.

به گزارش صبح ساباط؛ مهران فاطمی استاندار یزد در نشست مشترک اعضای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی که با حضور آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد اظهار داشت: تجلیل و تکریم مفاخر کاری ارزشمند و بسیار حائز اهمیت است.

فاطمی با بیان اینکه انتخاب مفاخر به منظور تجلیل باید مبنای علمی و مستحکم داشته باشد ابراز خرسندی کرد: در استان یزد چهره‌های شاخص و برجسته‌ای از گذشته تاکنون حضور داشتند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: نمی‌توان از مفاخر نام برد و مفاخر حوزوی، علمی، هنری، صنعتی، پزشکی، ورزشی و … را نادیده گرفت. بنابراین تجلیل از نخبگان باید تمامی این افراد احصا شوند و از جامعه مربوطه خواسته شود تا بر این انتخاب‌ها صحه بگذارند و برترین‌ها از منظر همان جامعه به ترتیب معرفی و تکریم شوند.

نماینده عالی دولت در استان یزد گفت: در نظر داریم هر سال در قالب رویدادی، سه تن از مفاخر استان یزد را در سطح بین المللی، ملی و استانی برجسته و معرفی کنیم.