مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به تعهد اشتغال18 هزار و 981 نفری استان در سال جاری گفت: براساس این تعهد تاکنون 13 هزار و 404 فرصت شغلی یعنی 71 درصد تعهد اشتغال در استان یزد ایجاد شده است.

به گزارش صبح ساباط؛  فریبا آیت اللهی مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به تعهد اشتغال۱۸ هزار و ۹۸۱ نفری استان در سال جاری گفت: براساس این تعهد تاکنون ۱۳ هزار و ۴۰۴ فرصت شغلی یعنی ۷۱ درصد تعهد اشتغال در استان یزد ایجاد شده است.
وی بیان کرد: اداره کل صنعت، معدن و تجارت، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد برکت به ترتیب بیشترین اشتغال ایجادی و ثبت شده را در استان داشته اند.
مدیر کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد تصریح کرد: فرآیند ارزیابی و صحت سنجی اطلاعات ثبت شده در سامانه در مرکز استان از سوی این اداره کل و در شهرستانها توسط ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در سطح ملی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت دقیق انجام می شود.
آیت اللهی با اشاره به اینکه آنچه که تا به امروز در استان محقق شده است حاصل تلاش و پیگیری یک کار جمعی تحت عنوان «زیست بوم ملی اشتغال» است افزود: در ایجاد این فرصت شغلی تمامی فرمانداران و دستگاه های اجرایی با نظارت عالیه استاندار نقش آفرینی کرده اند.
وی اضافه نمود: نرخ بیکاری استان از ۱۳٫۶ درصد در تابستان سال گذشته به ۷٫۷ درصد رسید که نسبت به مشابه سال قبل ۵٫۹ درصد آمار بیکاری استان کاهش داشته است.