مدیر کارآفرینی و اشتغال استان یزد از ایجاد 13 هزار و 404 فرصت شغلی طی سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش صبح ساباط؛ فریبا آیت اللهی مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به تعهد اشتغال۱۸ هزار و ۹۸۱ نفری این استان طی سال جاری گفت: براساس این تعهد تاکنون ۱۳ هزار و ۴۰۴ فرصت شغلی یعنی ۷۱ درصد تعهد اشتغال در استان یزد ایجاد شده است.

آیت اللهی بیان کرد: اداره کل صنعت، معدن و تجارت، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد برکت به ترتیب بیشترین اشتغال ایجادی و ثبت شده را در استان داشته اند.

مدیر کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد تصریح کرد: فرآیند ارزیابی و صحت سنجی اطلاعات ثبت شده در سامانه در مرکز استان از سوی این اداره کل و در شهرستانها توسط ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در سطح ملی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت دقیق انجام می شود.

آیت اللهی با اشاره به اینکه آنچه که تا به امروز در استان محقق شده است حاصل تلاش و پیگیری یک کار جمعی تحت عنوان «زیست بوم ملی اشتغال» است افزود: در ایجاد این فرصت شغلی تمامی فرمانداران و دستگاه های اجرایی با نظارت عالیه استاندار نقش آفرینی کرده اند.

وی اضافه نمود: نرخ بیکاری استان از ۱۳٫۶ درصد در تابستان سال گذشته به ۷٫۷ درصد رسید که نسبت به مشابه سال قبل ۵٫۹ درصد آمار بیکاری استان کاهش داشته است.

  • نویسنده : بهناز عسکری