مسئولان دانشگاه آزاد یزد در حاشیه بازدید فرماندار و رئیس آموزش و پرورش شهرستان بهاباد از مرکز رشد و فنآوری حضرت ولی عصر(عج)این دانشگاه، بر همکاری همه جانبه با مسئولان شهرستان بهاباد در برگزاری دوره های مورد نیاز، به خصوص در سه بخش گردشگری و معادن و کشاورزی در این منطقه اعلام آمادگی کردند.

به گزارش صبح ساباط به نقل از روابط عمومی واحد یزد، فرماندار شهرستان بهاباد «علیرضا تیموری »با هیات همراه،  روز گذشته از پردیس فنآوری مرکز رشد حضرت ولی عصر(عج) دانشگاه آزاد اسلامی یزد، بازدید کرد.

در این دیدار که جمعی از مسولان شهرستان بهاباد در معیت دکتر دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد استان و واحد یزد و دکتر نوید نصیری زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و مدیران و مسئولان مرکز رشد و فنآوری حضرت ولی عصر(عج)این دانشگاه نیز حضور داشتند، واحد های فناور و هسته های تحقیقاتی مستقر در دانشگاه آزاد یزد به بیان و تشریح محصولات خود پرداختند .

در این بازدید و طی یک نشست هم اندیشی، مهندس تیموری فرماندار بهاباد، با اشاره به تجارب ارزنده دانشگاه آزاد واحد یزد در برگزاری استارتاپ ها و جشنواره های موفق پژوهشی و در بحث دانش بنیان، با هدف بهره وری و تولید علم در این منطقه، با استفاده از تجربیات و اساتید مجرب ، ایشان بر هرگونه همکاری و مساعدت فرمانداری برای راه اندازی و تقویت و توسعه مرکز رشد دانشگاه آزاد بهاباد تأکید کرد.

دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد یزد هم در این نشست هم اندیشی، با تبیین دستاوردها و ظرفیت های شاخص این دانشگاه در عرصه مراکز رشد شرکت های فنآور استان، مرکز رشد دانشگاه آزاد یزد را با توجه به پتانسیل­ ها، توانمندی­ ها و پیشرفت­ های موفقی که در طی این سال­ ها داشته، گام مهمی در تحقق راه اندازی مرکز رشد و پژوهش واحد بهاباد عنوان کرد و افزود: نگاه مسئولان شهرستان بهاباد باید یک نگاه همکاری به دانشگاه آزاد در راستای توسعه و همکاری باشد، و در مسیر یک تفاهم نامه قابل اجرا عملیاتی گردد.

وی خاطرنشان کرد: موضوع اصلی و مهم در راه اندازی و فعالیت مرکز رشد واحد بهاباد، باید با هدف نقطه جهش و توسعه شهرستان بهاباد از دانشگاه آزاد این منطقه باشد و استفاده بهینه از ظرفیت ها و امکانات بخصوص در بحث زیرساخت های لازم و مورد نیاز این منطقه صورت پذیرد.
رزاقی، رئیس آموزش و پرورش شهرستان بهاباد هم در این دیدار و نشست صمیمانه اذعان داشت: با توجه به اخذ مصوب رشته پر مخاطب صنعت کسب و کار بازار، همچون رشته مکاترونیک در سطح هنرستان های فنی و حرفه ای این شهرستان، کمک دانشگاه آزاد یزد را با هدف استفاده از تجربیات حوزه پژوهش و تحقیقاتی و در راستای رشد و توسعه رشته های صنعتی شهرستان بهاباد، بسیار پر اهمیت و ضروری دانست.
همچنین در حاشیه این نشست و بازدید مسئولان شهرستان بهاباد از پردیس مرکز رشد واحد یزد، دکتر نصیری زاده معاون پژوهش و فنآوری و دکتر لسان صدق مدیر مرکز رشد دانشگاه، ضمن اعلام گزارشی از دستاوردها و ارزش های شاخص و تعداد واحدهای فنآور فعال مرکز رشد دانشگاه آزاد یزد طی این چندسال اخیر، باهدف همکاری همه جانبه با مسئولان شهرستان بهاباد در برگزاری دوره های مورد نیاز شهرستان، به خصوص در سه بخش گردشگری و معادن و کشاورزی در این منطقه اعلام آمادگی کردند.

انتهای پیام/ص