طی حکمی از سوی رئیس جمهور کشورمان یک یزدی تبار به عنوان یک یزدی تبار به عنوان معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور منصوب شد.

به گزارش صبح ساباط؛ سید ابراهیم رئیسی در حکمی به استناد اصل ۱۲۴ قانون اساسی و نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجارب ارزنده علمی و اجرایی روح‌الله دهقانی فیروزآبادی را به عنوان معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور منصوب کرد.

رئیس جمهور کشورمان در حکم انتصاب دهقانی فیروزآبادی به معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور تصریح کرد: امید است با اهتمام به عدالت محوری، روحیه انقلابی، مردم‌ داری، پاک‌ دستی، فساد ستیزی، قانون‌ مداری و مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی، در حوزه علم و فناوری و در پیشبرد اهداف دولت مردمی و ایران قوی مجدانه کوشا باشید.

متن حکم رئیس جمهور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی

به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی و نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجارب ارزنده علمی و اجرایی، به موجب این حکم به عنوان معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور منصوب می‌شوید.

امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به عدالت محوری، روحیه انقلابی، مردم‌ داری، پاک‌ دستی، فساد ستیزی، قانون‌ مداری و مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی، با برنامه‌ریزی و حرکت جهادی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه علم و فناوری به منظور آفرینش علمی و توسعه فناوری‌های راهبردی و اقتدار آفرین با تأکید بر حوزه‌های نوپدید از طریق شناسایی، حمایت و هدایت فعالانه استعدادهای برتر، توجه ویژه به دانشمند پروری و توسعه فرصت‌های شکوفایی نخبگان برای حل مسایل اساسی کشور در پیشبرد اهداف دولت مردمی و ایران قوی مجدانه کوشا باشید.

اهتمام ویژه نسبت به افزایش تولید و اشتغال دانش‌بنیان، بسترسازی تحقق حکمرانی علم‌پایه، توسعه نظام نوآوری بومی ایران و نیز سرمایه‌گذاری مسأله محور در علوم پایه و علوم انسانی در دور جدید مسئولیت آن معاونت مورد انتظار است.

تفصیل مأموریت‌ها و انتظارات از آن معاونت به پیوست این حکم ابلاغ می‌شود.

توفیق و سربلندی آن جناب را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انجام مأموریت‌ها و وظایف محوله از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.