رئیس سازمان بسیج علمی کشور با بیان این که از طرح‌ها و ایده‌های نیاز محور که به نظام مسائل تبدیل شده حمایت جدی می‌کنیم؛ گفت: رسیدن به مرجعیت علمی هدف عالی بسیج علمی کشور است.

به گزارش صبح ساباط؛ سردار مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی کشور در جریان به استان در مراسم آغاز بکار رویداد ملی تاثریا در استان یزد که به میزبانی نمایندگی پیشگامان بنیاد تعاون بسیج در حال برگزاری است، افزود: تعالی و مرجعیت علمی جهان مهمترین رویکرد و هدف عالی فعالیت‌های علمی بسیج است.

رحیمی با بیان اینکه استکبار جهانی برای جلوگیری از مرجعیت علمی ایران قصد دارد امنیت داخلی کشور را متزلزل کند، افزود: اعمال تحریم‌های ضالمانه از دیگر توطئه‌‌های شوم دشمنان دین و نظام اسلامی علیه مرجعیت علمی ایران اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج علمی کشور با اشاره به این موضوع که استفاده علمی از کاربست علم در ایران ضعیف است گفت: تبدیل علم به فناوری یعنی حرکت به سمت مرجعیت علمی در سطح ملی و بین المللی است.

رحیمی با بیان این‌که مردم سالار کردن در عرصه علم و فناوری از جمله مهمترین اهداف بسیج علمی کشور است،گفت: از طرح‌های و ایده‌های نیاز محور که به نظام مسائل استانی و ملی تبدیل شده است حمایت جدی می‌کنیم

وی خاطرنشان کرد: برگزاری دو رویداد ملی «تاثریا»، «جریان» از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار سازمان بسیج علمی کشور برای حمایت و پشتیبانی از ایده‌های نوین و نخبگان بومی در سطح کشور است.

رئیس سازمان بسیج علمی کشور بیان کرد: تمام کسانی که در حوزه علمی و فناوری کشور فعالیت می‌کنند تحت پوشش حمایت‌های سازمان بسیج علمی قرار می‌گیرند.

رحیمی با بیان این‌که شبکه انتشارات داخلی مقالات علمی باید ایجاد شود، گفت: مرجعیت علمی مقدمه ورود به تمدن نوین اسلامی است و استکبار جهانی با تمام ظرفیت در حال مقابله با این جریان بزرگ و تأثیرگذار است.

مهدی یارسرشار معاون اقتصادی بنیاد تعاون سازمان بسیج، گفت: کاهش ارزبری در اقتصاد را یکی از ویژگی‌های فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بینان دانست و گفت: ایجاد ارزش افزوده واقعی و تولید واقعی از جمله ویژگی‌های استفاده از ظرفیت‌های دانش بنیان است.

تبدیل مونتاژکاری به تولید قطعه از جمله دستاوردهای حوزه دانش بنیان است، تصریح کرد: نیروهای مسلح آماده هرگونه همکاری و حمایت از ظرفیت‌های استانی دانش بنیان و فناورانه را دارد.

شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند حول دو محور به بحث اشتغالزایی فارغ التحصیلان در کشور کمک کنند، گفت: بنیاد تعاون بسیج گلوگاه‌های اقتصادی کشور با مشارکت نخبگان و تولید یک سری قطعات و تجهیزات ساماندهی می شود.

او با بیان این‌که مقام معظم رهبری دستیابی به رتبه نخست منطقه‌ای را به عنوان هدف اصلی فعالیت علمی در کشور تعیین کردند، افزود: سرمایه گذاری در حوزه فناورانه و دانش بینان با تأمین بازار از جمله برنامه‌های در دستور کار بنیاد تعاون بسیج است.

وی با بیان این‌که حمایت همه جانبه از شرکت‌های دانش بنیان را یکی از راهبردهای جدی بنیاد تعاون سازمان بسیج دانست و افزود: بنیاد تعاون بسیج در نظر دارد با شناسایی و ایجاد بازار داخلی و خارجی، ارزش افزوده محصولات دانش بنیان را ارتقا دهد.

  • نویسنده : بهناز عسکری