معاون آموزش‌های عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: رویکرد پرورشی و تربیتی در سند تحولی مدارس سما پررنگ است.

به گزارش صبح ساباط؛رسید علی المدرسی معاون آموزش‌های عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یزد در نشست شورای عالی نظارت مدارس سما استان یزد یزد که با حضور رئیس دانشگاه آزاد استان و مدیر کل آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار داشت : با پشتوانه قوی دانشگاه آزاد اسلامی، همه این تلاش ها در سال های گذشته به بخشنامه ساماندهی مدارس سما و تغییر نوع نگاه به معلم ختم می شود.

المدرسی تصریح کرد: صرف اینکه ما باید معلم را یک ابزار ببینیم تمام شده است بلکه معلم خود یک معاون پرورشی و هم معاون اجرایی است و باید کار آموزشی و هم کار تربیتی انجام دهد.

استاد تمام دانشگاه ابراز کرد: اگر بخواهیم کار پرورشی را صرفا در معاونت پرورشی ممیز کنیم قطعا نتیجه آن متأسفانه وضعیت امروز کشور می شود که مشاهده می کنیم ولی خود معلم در این طرح دغدغه پرورشی هم می تواند داشته باشد

المدرسی افزود: یعنی ما از معلم کار تخصصی ورزش نمی خواهیم ولی می خواهیم در ساعت زیستی و بدنی اطلاعات کامل را داشته باشد و یک ساعت ویژه این موضوع با دانش آموز ما وارد بحث شود.

وی ورود معلمان به میاحث تربیتی را بر اساس سند تحولی مدارس سما ضروری خواند و اظهار امیدواری کرد: با پشتوانه دانشگاه آزاد اسلامی و هیئت علمی متخصص و دانش بالایی که در آنجا و در نیروهای خودمان و نیروهای بازنشسته آموزش و پرورش داریم ما را به جلو هم حرکت می دهد و به خاطر همین مدارس سما می تواند با برند مدرسه زندگی کار خود را ادامه می دهد و انشالله بتواند به اهداف عالیه هم برسد.

دبیر شورای نظارت سما استان یزد در بخش دیگری از سخنانش، بیان کرد: در مدارس سمای سطح استان ۱۴ مدرسه ابتدایی داریم که دارای ۱۴ مدیر ، ۳۸ معاون، ۱۴ خدمتگزار و ۱۵۲ معلم تمام وقت و ۶۳ فوق برنامه و ساعتی فعالیت دارند و نیز تعداد ۹ مدرسه متوسطه و هنرستان سما در استان وجود دارد که جمعا ۴۱۳۰ دانش آموز را آموزش می دهند.

المدرسی همچنین یاد آور شد: امسال به لطف خدا و اعتماد مردم جذب دانش آموز در سما استان یزد با رشد ۱۸ درصدی آمار روبرو بوده این که رسالت ما را مضاعف می کند.

معاون آموزش‌های عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یزد با تقدیر و تشکر از اقدامات آموزش و پرورش در خصوص معرفی معلمان به مدارس از همراهی و حمایت‌های انجام شده تقدیر نمود.