دکتر دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از افتتاح و آغاز به کار مرکز دانشگاه آزاد اسلامی بخش گاریزات شهرستان تفت از توابع استان یزد خبر داد.

به گزارش صبح ساباط، به همت خیّر توانمند بخش گاریزات آقای حاج کاظم زارع و همچنین با حمایت مسئولان استان ، مرکز دانشگاه آزاداسلامی بخش گاریزات از توابع استان یزد، با حضور مسئولان استانی و دانشگاهی، بهره برداری و آغاز بکار کرد.

دکتر محمد رضا دهقانی اشکذری رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، در آیین مراسم افتتاح مرکز گاریزات، به ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی و پیشینه تاریخی بخش گاریزات اشاره کرد و اظهار کرد، می‌توان گرایش‌های دانشگاه را با بافت بومی منطقه هماهنگ ساخت و آموزش مهارت محور را جایگزین آموزش محض کرد.

حجت الاسلام عسگری وزیری، امام جمعه بخش گاریزات ، به رسالت اصلی دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت اساسی ترین رسالت دانشگاه ایجاد ارتباط بین دانش و بازار کار است.

وی دانشگاه تراز اسلام و انقلاب را در توجه به شایستگی های بینشی، گرایشی و کنشی دانست و گفت آنچه سبب اصلاح رفتار می شود اصلاح بینش ها و گرایش‌ها است.

عسگری تاکید کرد، دانشگاه ها و مجامع علمی باید بازوی رهبری عزیز انقلاب، امام خامنه‌ای باشند و در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب ایفای نقش کنند.

در ادامه مراسم، محمد دهشیری فرماندار شهرستان تفت، با تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران و خیرین این مجموعه علمی، حفظ و ارتقای آن را مهم تر از افتتاح و شروع بکار آن دانست و خاطر نشان کرد که باید مردم را ترغیب و تشویق به مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها کنند.

احمد بین آبادی رئیس دانشگاه آزاد مرکز گاریزات، در حاشیه این مراسم، با تبیین فعالیت‌های انجام شده تا تکمیل این ساختمان دانشگاه و حمایت‌های خالصانه خیرین گفت: این مرکز در شروع فعالیت با ۲ رشته کاردانی حسابداری و برق الکتروتکنیک وجذب ۵۰ دانشجو فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد.

وی، تعداد رشته های مصوب دانشگاه آزاد اسلامی مرکز گاریزات را شامل ۲ رشته دردست اقدام کاردانی حسابداری و کاردانی برق الکتروتنیک برای این منطقه اعلام کرد.

در پایان این مراسم، از خیّرین و حامیان مادی و معنوی این مجموعه با هدیه و لوح تقدیر، تکریم و تمجید به عمل آمد.

گفتنی است این مراسم، با حضور مسئولان منطقه و با حضور مردم محلی، افتتاح شد.

شایان ذکر است بخش گاریزات، با ۹هزار و پانصد نفر جمعیت در ۱۲۰کیلومتری مرکز استان یزد قرار دارد که شغل اکثریت ساکنان آن دامداری و کشاورزی است.

انتهای پیام/ص