نشست هم اندیشی دانشگاه آزاد یزد و مسئولان شهرستان بهاباد در راستای برگزاری پنجمین دوره از جشنواره گردشگري سالیانه برداشت زعفران بهاباد که 19 آبان به میزبانی بهاباد برگزار می شود؛ تشکیل شد.

به گزارش صبح ساباط؛ دکتر نوید نصیری زاده معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد یزد در نشست هم اندیشی دانشگاه آزاد یزد و مسئولان شهرستان بهاباد که در راستای برگزاری پنجمین دوره از جشنواره گردشگري سالیانه برداشت زعفران بهاباد در سالن شهید سلیمانی واحد یزد برگزار شد. اظهار امیدواری کرد: با توجه به تجارب ارزنده دانشگاه آزاد یزد در زمینه برگزاری رویدادهای استارت آپی و ریورس پیچ ، همکاری خوبی را در این راستا صورت پذیرد.
در این نشست هم اندیشی، علیرضا تیموری فرماندار بهاباد هدف اصلی مسوولان از همکاری صمیمانه با دانشگاه آزاد یزد را تنوع بخشیدن به عرصه گردشگری کشاورزی این منطقه بیان کرد،

وی در ادامه، از مهمترین شاخص های پنجمین دوره جشنواره گردشگری زعفران را سمت و سوی نوآوری دادن به بحث گردشگری کشاورزی، منطقه در جهت بهره وری اقتصادی ، مصرف انرژِی ، کیفیت محصول و برندسازی را در حوزه علمی با ورود دانشگاهیان در این عرصه اهتمام ویژه دانست.
گفتنی است در این نشست، اقبال رئیس شورای شهر، رحمتیان مدیر جهاد کشاورزی بهاباد، شطرنجی مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان و رستگار مدیریت ترویج و امور جهاد کشاورزی استان یزد نیز در این نشست،حضور داشتند و هریک از مسوولان، عملکرد چهار دوره قبل جشنواره، ایده ها و راهکارهای مناسب در راستای معرفی پتانسیل های شهرستان و همچنین برندسازی زعفران این منظقه مورد بررسی قرار دادند.

شایان ذکر است که این جشنواره، با همکاری فرمانداری، جهاد‌کشاورزی، دانشگاه آزاد و دیگر دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های مردم نهاد و شرکت های دانش بنیان، مانند چهار سال گذشته در تاریخ ۱۹آبان ماه سال جاری در منطقه بهاباد یزد برگزار می شود.