معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای یزد گفت: در نیمه اول سال جاری با پیگیری های مستمر مجوز احداث یک باب مخزن آب 50 هزار متر مکعبی دیگر از سوی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در محوطه مخازن ذخیره یزد نهایی شد.

به گزارش صبح ساباط؛ علی ارمی معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای یزد اظهار داشت: با توجه به شرایط سخت تامین آب استان یزد و مشکلاتی که تاسیسات خط اول انتقال آب یزد را تهدید و گاها با خرابی و قطع جریان آب دچار می سازد؛ افزایش حجم مخازن ذخیره آب یزد به جد در برنامه کاری قرار گرفته است.

ارمی افزود: قرارداد جانمایی، طراحی و انجام مطالعات مرحله دوم مخزن مذکور توسط مشاور ذیصلاح در حال انجام می باشد که امید است حداکثر تا دوماه آینده فرایند برگزاری مناقصه مخزن با برآورد اولیه ۱۸۰۰ میلیارد ریال آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: با احداث و راه اندازی این مخزن که در صورت تامین منابع مالی تا پایان ۱۴۰۳ به اتمام خواهد رسید؛ حجم مخازن ذخیره استان در خروجی خط اول انتقال آب یزد به ۳۰۰ هزار متر مکعب می رسد که تاثیر بسیار خوبی در افزایش تاب آوری و پایداری تامین آب استان دارد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای یزد همچنین از آغاز احداث یک باب مخزن ۵۰ هزار متر مکعبی خط دوم آبرسانی به یزد با ۱۵ درصد پیشرفت در محوطه مخازن ذخیره خبر داد و گفت: با اتمام این مخازن، کل حجم مخازن ذخیره یزد به ۳۵۰ هزار متر مکعب خواهد رسید که در پیک مصرف آب شهر یزد حدود ۲۴ ساعت تاب آوری را افزایش می دهد.