معاون آموزش های عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یزد از رشد 18 درصدی جذب دانش آموز در مدارس استان یزد خبر داد.

به گزارش صبح ساباط؛ سید علی المدرسی معاون آموزش های عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یزد با اشاره به رویکرد مهارتی مدارس سما استان یزد و اجرای این طرح به عنوان پایلوت کشوری در استان یزد به استراتژی های جدید مدارس سما در کشور اشاره کرد و گفت: از مهمترین استراتژی های ما تغییر روشهای تربیتی است که با طرح مهارت های زندگی وارد آن شده ایم.

المدرسی ضمن تشریح استراتژی سازمان سما در سطح کشور گفت: برای مثال در روش های تربیتی قبل انجام فعالیت های مربوط به زندگی و خانواده برای یک دانش آموز نوعی تنبیه محسوب می شد؛ اما در روش جدید تربیتی کار درون خانه زمانی به دانش آموز داده می شود که انجام آن برایش تشویق باشد.

وی در همین رابطه اظهار داشت: سما در برنامه های جدید خود مهارت های بیست و پنج گانه زندگی را به دانش آموزان آموزش می دهد و همین امر موجب استقبال خانواده های از مدارس در استان یزد شده است.

استاد تمام دانشگاه در ادامه با بیان اینکه مدارس سما در سال جاری رشد ۱۸ درصدی در جذب دانش آموز را تجربه کردند؛ افزود: این در حالی است که مدارس شهرستان یزد با ۱۹۳۳ دانش آموز، مدارس شهرستان میبد با ۷۴۵ دانش آموز، مدارس شهرستان مهریز با ۵۴۷ دانش آموز، مدارس شهرستان تفت با ۲۷۱ دانش آموز، مدارس شهرستان اردکان با ۲۵۷ دانش آموز مدارس شهرستان بافق با ۱۹۶۷ دانش آموز و مدرسه دبستان پسرانه خاتم با ۱۸۰ دانش آموز جمعا ۴۱۳۰ دانش آموز جذب کرده اند.

دبیر شورای نظارت مدارس سما همچنین گفت: در شهرستان یزد ۶ مدرسه، شهرستان میبد ۵ مدرسه، شهرستان مهریز ۳ مدرسه، و شهرستان های بافق، اردکان و تفت نیز هر کدام ۲ مدرسه سما فعالیت می کنند.

وی تاکید کرد در شهرستان خاتم یک مدرسه در حال ارائه خدمات آموزشی است که با تدابیر اتخاذ شده امیدواریم برای سال آینده به دانش آموزان بیشتری در این خطه خدمات آموزشی، مهارتی ارائه دهیم.