معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور تفویض اختیارات به استانداران را در راستای تحقق هرچه قوی‌تر ماموریت‌های دولت خواند و گفت: به دنبال تقویت این اختیارات در حوزه برنامه‌ریزی هستیم.

به گزارش صبح ساباط؛ ابوطالب شفقت معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور در نشست مشترک با کارکنان استخدام جدید  وزارت کشور با بیان اینکه همه ما به عنوان کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رسالت سنگین خدمات رسانی و ارتقای رضایتمندی مردم را داریم؛ افزود: پیشرفت کشور مشارکت جدی همه را می طلبد و باید در این عرصه با انگیزه و روحیه جهادی بیش از گذشته اهتمام داشته باشیم.

تشریح حوزه ماموریتی وزارت کشور از دیگر محورهای مورد اشاره معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور بود و ادامه داد: بر اساس اظهارات ریاست محترم جمهوری کشور در نشست با استانداران سراسر کشور، وزارت کشور رسالت راهبردی و هماهنگ سازی در تحقق ماموریت های کلان کشوری در استانداری ها دارد.

شفقت اضافه کرد: وزارت کشور به کارگیرنده سایر دستگاه‌ها برای عملیاتی شدن اهداف دولت است و سایر وزارتخانه ها کار کننده هستند.

وی موضوع تفویض اختیارات به استانداران را در راستای تحقق هر چه قوی تر ماموریت های دولت خواند و گفت: اولین ابزار حکمرانی برنامه ریزی و طبیعی است در همین راستا حوزه اختیارات برنامه ریزی استاندار در استان تقویت شود.

معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به لزوم ارتقای انگیزشی کارکنان اشاره و اظهار کرد: مشارکت جدی کارکنان با ارائه نظر و تحلیل می‌تواند به سهم خود در افزایش بهره‌وری و عملکرد دستگاه‌ها در تقویت خدمات به مردم موثر باشد.

شفقت با اشاره به تلاش دشمن برای نا امیدسازی و تضعیف وحدت کشور، گفت: دشمن هر وقت بالندگی شکوفایی را در کشور می بیند به فکر ضربه زدن می افتد و باید توجه داشت که در گفتمان انقلاب اسلامی مفاهیمی نظیر زن و آزادی ارزشی و اهمیتی والا دارند.

وی افزود: نظام مقدس جمهوری مبتنی بر اندیشه های دینی است و باید با حفظ روحیه انقلابی و جهادی اجازه تعرض به دشمن را ندهیم.