استاندار یزد از امضای تفاهم نامه برگزاری مسابقات ملی نوآوری و ابتکارات دانش‌آموزی به میزبانی استان یزد خبر داد.

به گزارش صبح ساباط؛ مهران فاطمی استاندار یزد در حاشیه جلسه فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش بنیان استان یزد با بیان اینکه موضوع این جلسه مهم امشب مسئله آموزش و پرورش بود اظهار داشت: ما اعتقاد داریم که آموزش و پرورش پیشران جامعه دانش بنیان است چرا که مهمترین سرمایه یک مجموعه دانش بنیان نیروی انسانی آن است که مهد پرورش این نیروی‌ها آموزش و پرورش است.

فاطمی گفت: از این رو مجموعه آموزش و پرورش برای ما بسیار حیاتی است و اقدامات بسیار خوبی در این راستا در حال انجام است.

استاندار یزد بیان کرد: از مهمترین مباحثی که در این جلسه مطرح شد اجرای تصویب نامه‌ای است که در هیئت دولت در راستای تحقق شعار سال در حوزه آموزش و پروش مصوب شده است و ما اجرای آن در استان یزد را با جدیت پیگیری و دنبال می‌کنیم.

فاطمی با اشاره به اینکه موضوع دوم نشست برگزاری جشنواره استانی مسابقات نوآوری و ابتکارات دانش‌آموزی بود گفت: قرار است این جشنواره را امسال به صورت ملی با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در یک سطح بزرگتری با همکاری آموزش و پرورش برگزار کنیم.

وی گفت: مسئله دیگر هنرستان‌های جوار صنعت بود که فاصله ما بین تئوری و مهارت در این هنرستان‌ها پر می‌شود، در این زمینه خوشبختانه یک تا دو مورد هنرستان افتتاح شده است و این مراکز در حال حاضر هنر آموز و دانش‌آموز دارد انشالله به مرور زمان این بخش را توسعه خواهیم داد.

استاندار یزد در پایان تصریح کرد: موضوعات و موارد دیگری نیز در جلسه مطرح شد که یکی از مهم‌ترین آن در راستای هفته پژوهش بود، مقرر شد برنامه‌های هفته پژوهش مثل سال گذشته پررنگ و پر رونق برگزار شود که گزارشات آن در جلسات بعدی اعلام خواهد شد.