معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد دشمن در اتفاقات اخیر به دنبال سوریه سازی در کشور ماست ابراز داشت: دشمن ما غافل از این موضوع است که اینجا ایران است و شیر مردان و شیر زنان این مرز و بوم و فرزندان ملت در نیروهای انتظامی و امنیتی پای این کشور ایستاده اند و اجازه نخواهند داد چنین اتفاقی در کشور ما رخ دهد.

به گزارش صبح ساباط؛ علی اکبر عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد  در نشستی روشنگرانه و تبیینی در جمع معلمان و کارکنان مجتمع آموزشی خاتم الانبیاء یزد با عنوان « روایت» به تحلیل حوادث اخیر پرداخت و گفت: از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی شاهد حوادث متعدد از جمله اتفاقات کردستان، جنگ تحمیلی، ترور شخصیت ها و… بوده و  پس از دهه شصت هم هر ۱۰ سال یکبار با فتنه های مختلف روبرو بوده ایم.

وی افزود:  فتنه های کوی دانشگاه در سال ۱۳۷۸، فتنه ۱۳۸۲ در یزد، فتنه ۱۳۸۸ به بهانه تقلب در انتخابات، فتنه «نه به گرسنگی» در سال ۱۳۹۶ و فتنه بنزین در سال ۱۳۹۸ که نتیجه بی تدبیری مسئولان وقت بود فتنه هایی هستند که در سال های گذشته کشور را تحت تاثیر خود قرار دادند.

عزیزی تصریح کرد: اما فتنه اخیر که نسبت به فتنه های گذشته با کاهش ۶ ساله زمان اتفاق افتاد به دلیل رها کردن نوجوانان و جوانان ما در فضای مجازی به ویژه در دوسال کرونایی بود چرا که در این مدت والدین فرزندان را با فضای مجازی تنها گذاشتند و این موضوع دو علت داشت اول عدم آگاهی و شناخت برخی از والدین نسبت به این فضا و دوم عدم نظارت بر حضور فرزندان در آن بود و این یعنی سپردن نوجوانان و جوانان ما به دشمن آن هم گرگ هایی که به دنبال هجمه قرار دادن تمامیت دین و حیثیت ما هستند.

وی در ادامه با بیان این مطلب که دشمن در اتفاقات اخیر به دنبال سوریه سازی در کشور ماست ابراز داشت: دشمن ما غافل از این موضوع است که اینجا ایران است و شیر مردان و شیر زنان این مرز و بوم و فرزندان ملت در نیروهای انتظامی و امنیتی پای این کشور ایستاده اند و اجازه نخواهند داد چنین اتفاقی در کشور ما رخ دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تلاش دشمن برای راه اندازی درگیری های مسلحانه در حوادث اخیر ابراز داشت: در برخی شهرها شاهد هدف قرار گرفتن مردم توسط اراذل و اوباش توسط اسلحه گرم بودیم که الحمدالله در استان یزد با تلاش شبانه روزی نیروهای نظامی، بسیج و امنیتی نه تنها شاهد چنین اتفاقی نبودیم بلکه از اموال مردم هم به خوبی مواظبت شد و حتی یک شیشه مغازه یا اتومبیل مردم شکسته نشد.

عزیزی عدم وجود نیروی کافی، ناتوانی در جذب مردم و جداشدن صف مردم از صف اغتشاشگران، عدم توانایی در ایجاد شکاف بین نیروهای نظامی را بخشی از علل ناتوانی دشمن در اتفاقات اخیر دانست و ابراز داشت: در اتفاقات اخیر دشمن تلاش کرد اغتشاشات را به سطح دانشگاه ها و مدارس بکشاند و این موضوع نشان دهنده اهمیت این دو سنگر و وظیفه سنگین معلمان و اساتید دانشگاه است.

وی تاکید کرد: علی رغم اینکه مدارس کارگاه های انسان سازی هستند اما در گذشته از این حوزه غفلت شده و با توجه به اینکه مدیران آینده از اینجا تربیت می شوند و دشمن هم با درک این موضوع با تمام توان به میدان آمده باید توجه ویژه ای به این حوزه معطوف شود.

  • نویسنده : حیران