دکتر داوودی رئیس دانشکده مهارت و کارآفرین دانشگاه آژاد یزد گفت: جلسه بررسی تعامل راه‌های گسترش همکاری دانشگاه آزاد یزد و کاشی ایفاسرام با حضور مهرپو محققی رییس هیئت مدیره این شرکت، دکتر علمدار یزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد، و اعضای هیئت رئیسه واحد یزد در دفتر ریاست دانشگاه آزاد استان برگزار شد. .

به گزارش صبح ساباط؛ مهرپو محققی رئیس هیئت مدیره کاشی ایفاسرام، با حضور در دفتر ریاست دانشگاه آزاد یزد با دکتر محمدرضا دهقانی اشکذری و هیات رئیسه دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، دکتر دهقانی اشکذری با معرفی دستاوردهای دانشگاه و فعالیت های پژوهشی و فناورانه انجام شده و در دست اجرا ، در رابطه با ارتباط و همکاری نزدیک اساتید هیات علمی و مجرب دانشگاه آزاد یزد و صنعت کاشی و سرامیک استان ابراز امیدواری کرد با ارتباط نزدیک تر این دو مرکز شاهد همکاری های بیشتر در این حوزه کسب و کار باشیم.

بر اساس امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد یزد و ایفاسرام و به منظور ایجاد و گسترش همکاری های سازنده علمی – پژوهشی و فناوری و تربیت فارغ التحصیلان توانمند و کار آفرین و تحلیل و بررسی و حل مشکلات صنایع استان و کشور و برون رفت به سمت یک دانشگاه مهارت محور، محققی مدیرعامل این شرکت برای آشنایی بیشتر با دستاوردها و تجهیزات آزمایشگاهی واحد یزد در حاشیه برگزاری نشست هم اندیشی ، مسئولان از بخشهای پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه، بازدید کردند.

در این نشست هم اندیشی ، محققی رئیس هیات مدیره شرکت ایفاسرام پیشنهاد راه اندازی دانشکده مهارت دانشگاه آزاد یزد را در مجاورت شرکت با هدف تسهیل حضور دانشجویان دانشکده در کنار علم آموزی در محل کارخانه و محیط کار را مطرح کرد.

وی همچنین تنها راه خروج دانشگاه را از صدور گواهی های علمی بی ارزش به سمت هم افزایی بیشتر در بخش آموزش دانشگاهها علم همراه با کسب مهارت بیان کرد و متذکر شد: چون محتوا را طی کسب مهارت و تجربه چندین ساله کارخانه ها و صنعت در بازار کسب و کار استان در اختیار می باشد لاکن متد این مهارت افزایی باید توسط دانشگاههای دغدغه مندی همچون دانشگاه آزاد یزد در اختیار این کارخانه قرار گیرد تا آموزش دانشجویان همراه با کسب مهارت آموزی اثرگزار باشد.

محققی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کارخانه ایفاسرام دارای امکانات و تجهیزات منحصر دستگاهی در کشور و جزو براند در حرفه مطرح هست پس طرفین می توانند با در اختیار قراردادن متد علمی و آموزشی در کنار فعالیت کارآموزی به دانشجویان با ایجاد تعامل با پرسنل کارخانه راه را هموار کنند و این ارتباط نزدیکتر شود و ما بسیار استقبال خواهیم کرد..

در پایان نشست مقرر شد تا نمایندگان طرفین در وهله نخست و جهت دهی اهداف قرارداد ، نمایندگان خود را جهت استقرار یک دفتر در کارخانه و ارتباط نزدیکتر مسئولان در این راستا معرفی کنند.

انتهای پیام/ص