مدیر کل بیمه سلامت استان یزد: خوشبختانه در حال حاضر در بهترین شرایط پرداخت بدهی ها قرار داریم و حتی یک ریال بدهکار نیستیم.

به گزارش صبح ساباط؛ محمد دریجانی مدیر کل بیمه سلامت استان یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد از پوشش ۳۳۰ هزار نفری استان در دستگاه متبوعش خبر داد و گفت: از این تعداد ۹۰ هزار نفر کارمندان دولت و مابقی از سایر بخش‌ها هستند.

وی ادامه داد: افتخار داریم بگوییم در بیمه سلامت شرایطی را فراهم کردیم که هر فردی فاقد بیمه باشد بتواند تا سه ماه به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار گیرد و رایگان یا عدم رایگانی پوشش بیمه ای افراد پس از انجام استعلامات مشخص خواهد شد البته درب سازمان به روی همه افراد فاقد بیمه باز است.

دریجانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به افزایش  ۱۵۰ تا ۲۰۰ درصدی نرخ دارو در سال جاری ابراز داشت: با اجرای طرح دارویار علی رغم این افزایش افراد تحت پوشش بیمه سلامت، قیمت دارو را به نرخ سال قبل پرداخت می کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان از تشکیل صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت مجموعه بیمه سلامت خبر داد و اذعان کرد: هزینه‌های آزمایش، بستری، خدمات پزشکی بیماری های  تالاسمی، هموفیلی، ام‌اس، نارسایی مزمن کلیه، اوتیسم و … توسط این صندوق پرداخت خواهد شد.

دریجانی در قسمت دیگر سخنانش با اشاره به پرداخت ۹۰ درصد از هزینه درمان‌ زوجین نابارور توسط دستگاه متبوعش ابراز داشت: هزینه های ناباروری از ۷ تا ۱۲ میلیون برای هر زوج نابارور است که سهم زوجین تنها ۱۰ درصد این مبالغ است البته از دی پارسال تا پایان شهریور امسال به ۳۵۰۰ نفر خدمات ناباروری ارائه شده که ۱۰ میلیارد تومان هزینه داشته است.

مدیر کل بیمه سلامت با اشاره به خدمات الکترونیکی این اداره کل اظهار داشت: مردم عزیز استان می‌توانند علاوه بر ثبت نام به صورت حضوری،  با مراجعه به سامانه بیمه سلامت نیز به صورت غیرحضوری  ثبت نام کرده و از خدمات بیمه‌ای برخوردار شوند، ضمن اینکه برای استعلام غیرحضوری دفترچه‌های بیمه سلامت نیز می توانند از طریق کد دستوری #۱۶۶۶* اقدام نمایند.

وی از آمادگی ۱۰۰ درصدی بیمه سلامت برای اجرای طرح پزشک خانواده خبر داد و گفت: آمادگی کاملی در مجموعه ما از نظر زیرساختی برای اجرای این طرح وجود دارد که امیدواریم دولت سیزدهم بتواند آن را محقق سازد.

دریجانی در پایان با اشاره به پرداخت به روز بدهی های بیمه سلامت به بخش های سلامت و درمانی استان ابراز داشت: خوشبختانه در حال حاضر در بهترین شرایط پرداخت بدهی ها قرار داریم و حتی یک ریال بدهکار نیستیم و مانند پرداخت بروز حقوق کارکنان بدهی مجموعه های سلامت را نیز پرداخت می کنیم‌.

  • نویسنده : حیران