استاندار یزد با اشاره به جایگاه و برخی ویژگی های زمین شناسی استان یزد گفت: ژئوتوریسم فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه های این حوزه و ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی مرتبط با این حوزه است.

به گزارش صبح ساباط؛ مهران فاطمی استاندار یزد در نشست شورای توسعه گردشگری این استان که به منظور بررسی مسائل مربوطه به ژئوپارک شیرکوه و برندینگ شهری برگزار شد؛ با بیان اینکه مناطق مرکزی ایران بسته کاملی از رویدادهای زمین شناسی و ژئومورفولوژی است؛ گفت: شاید یکی از جذابیت های مناطق مرکزی، بویژه استان یزد مشاهده سیری از رخسارهای کویری تا کوهستانی با طی مسافتی در بازه زمانی ۴۰ دقیقه ای باشد.

فاطمی در ادامه با اشاره به جایگاه و برخی ویژگی های زمین شناسی استان یزد و لزوم ایجاد تورهای زمین شناسی گردشگری در یزد اظهار داشت: با توجه به لزوم حضور افراد متخصص و آشنا به مسائل به عنوان راهنمای این تورها راه اندازی چنین تورهایی سبب اشتغالزایی برای فارغ التحصیلان این حوزه می شود.

وی استان یزد را یکی از مناسبت ترین مناطق برای جذب توریسم علمی عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه بیش از پیش به این مهم علاوه بر معرفی ظرفیت های گردشگری استان؛ یزد به عنوان یکی از محل های جذاب برای انجام مطالعات و پژوهش های زمین شناسی انتخاب می شود.

استاندار یزد در پایان بر برگزاری جلسه ای با محوریت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان جهت تعیین چارچوب کار و اختصاص اعتبارات لازم برای انجام مطالعات تکمیلی در این حوزه تاکید کرد.