وزیر کشور در حاشیه همایش محلات کشور در گفت و گو با خبرنگاران تاکید کرد: شخصیت دادن به جوانانی که در محلات زندگی می کنند؛ مورد توجه جدی است و توانمند سازی جوانان محلات در دستور کار است.

به گزارش صبح ساباط؛ احمد وحیدی با اشاره به مهاجرت های صورت گرفته از روستا به مناطق حاشیه شهرها، گفت: بسیاری از محلات در گذشته محل رونق و کسب و کار بوده که با گذشت زمان وارد وضعیت نامناسبی شده است که در تلاش هستیم با ظرفیت همه دستگاهها این محلات را به نقطه بهینه برسانیم.

وزیر کشور با تاکید بر محرومیت زدایی در همه محلات کشور، گفت: توانمند سازی جوانان محلات در دستور کار است و با توانمند سازی آموزشی و دانش تامین شغل و اشتغال محلات هم فراهم می شود.

وحیدی با بیان اینکه ” بچه های این محلات، می توانند شخصیت های بسیار مهمی در آینده شوند و شخصیت های بزرگ کشور می توانند از دل همین محلات و خانواده های اصیل تربیت و پرورش یابند” گفت: همه به بچه های محلات عشق می ورزیم و امیدواریم، در حوزه های علمی، فرهنگی، ورزشی به انسان های بزرگ تبدیل شوند.

وزیر کشور گفت: کسانی که با مشقت و سختی رشد کرده اند می توانند مسئولیت های سنگین اجتماعی را برعهده گیرند و این ظرفیت در محلات کشور وجود دارد.

شایان ذکر است؛ همایش طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور در محل وزارت کشور با حضور مخبر  معاون اول رئیس جمهور کشورمان و جمعی از مقامات کشوری برگزار شد.