آیین اختتامیه پنجمین دوره طرح داناب(نجات آب) و اولین دوره سواد آبی سال تحصیلی1401-1400 و افتتاحیه این طرح ها درسال تحصیلی 1402-1401 با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد، مدیر جهاد دانشگاهی این استان و تعدادی از دانش آموزان و مربیان مدارس برگزار شد.

به گزارش صبح ساباط؛ محمد مهدی جوادیان زاده مدیرعامل این شرکت در مراسم اختتامیه طرح داناب و سواد آبی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ و افتتاحیه سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ با قدردانی از زحمات دست اندرکاران برگزاری طرح داناب برای اجرای مستمر این طرح گفت: دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه جامعه هدف این طرح هستند که در قالب آن با مسئولیت فردی و اجتماعی خود در مورد مسئله مهم آب آشنا می شوند.

جوادیان زاده افزود: اجرای چنین اقداماتی با حضور دانش آموزان که آینده سازان کشور هستند می تواند خانواده ها را در مدیریت بیشترمصرف آب،آگاه ساخته و زمینه ساز این باشد که همه با هم در حفظ منابع آبی کشور تلاش نماییم.

محمد کاظم رحیمی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این مراسم با تقدیر و تشکر از همه عوامل برگزاری این طرح با بیان اینکه برگزاری این برنامه به صورت متوالی نشان از بازخورد خوب آن دارد که می تواند در آگاه سازی دانش آموزان و به تبع آن خانواده هایشان درمصرف بهینه این منبع خدادادی یاری نماید؛ افزود:فرزندان ما می توانند حامل فرهنگ ارزشمند مصرف بهینه آب برای نسل آینده باشند.

محمدرضا دهقانی فیروز آبادی مدیر جهاد دانشگاهی یزد نیز با ابراز خرسندی از شادی و نشاط دانش آموزان در اجرای این طرح و تشکر از عوامل اجرایی آن گفت:این شور و نشاط با وجود آب و آبادانی می تواند مستمر و پایدار باشد و انشاءلله با استمرار چنین اقداماتی و همکاری دانش آموزان عزیز بتوانیم جامعه را در مدیریت مصرف و حفظ منابع آبی آگاه سازیم.

در پایان مراسم به دانش آموزان، مربیان برگزیده و عوامل اجرایی برگزاری این طرح، لوح سپاس و هدایایی اعطا شد.