نشست گروه اقتصاد و زیربنا مجمع بسیجیان استان یزد با محوریت ارایه گزارش طرح کسب و کار انرژی خورشیدی در سالن اندیشه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این استان برگزار و بر معرفی متقاضیان دریافت تسهیلات نيروگاه‌هاي تجديدپذير مقياس كوچك تاکید شد.

به گزارش صبح ساباط؛ مجید دهقانی‌زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در پنجمین نشست گروه اقتصاد و زیربنا مجمع بسیجیان این استان با اشاره به اهمیت برگزاری نشست‌های گروه اقتصاد و زیر بنا مجمع بسیجیان گفت: خروجی این نشست‌ها می‌تواند به عنوان بازوی فکری و مشورتی و کمکی برای اجرای دقیق‌تر منویات مقام معظم رهبری و دولت مردمی در سطح استان باشد.

دهقانی‌زاده با تاکید براینکه اقدامات و تصمیم‌گیری‌های این گروه نباید از سیستم اجرایی استان عقب‌تر، مغایر یا هم پوشانی داشته باشد، اذعان داشت: اعضای گروه اقتصاد و زیربنا مجمع بسیجیان استان توانایی تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری لازم را دارند اما باید این موارد را در نظر بگیرند.

ئییس گروه اقتصاد و زیربنا مجمع بسیجیان استان یزد با بیان اینکه باید خاطرات بد تعاونی‌ها از ذهن مردم پاک شود، گفت: سهام‌دار کردن و سهیم کردن مردم در روند رشد و توسعه اقتصاد استان موضوع بسیار مهمی است که باید با بهره‌گیری از ابزارهای نوین به بهترین شیوه طعم شیرین اقتصاد تعاونی را به مردم بچشانیم تا با نقش‌آفرینی آنان در صحنه اقتصاد استان الگویی برای کشور باشیم.

دهقانی‌زاده با توجه به کاهش نرخ بیکاری استان بیان داشت: با کار فشرده‌ای که انجام گرفت شاهد سیر نزولی نرخ بیکاری استان هستیم که بعد از هفت سال به زیر نمودار کشوری رسیده است.

وی تاکید کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم تا این روند نزولی ادامه‌دار باشد.

دهقانی‌زاده از واریز ۴۳ میلیارد تومان از محل جز (۶) بند (د) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ به حساب بانک صادرات استان خبر داد و گفت: این تسهيلات براي ايجاد هر واحد مولد خورشيدي تا سقف ۱۳۰ ميليون تومان با كارمزد ۴ درصد و مهلت بازپرداخت ۸۰ ماهه براي متقاضيان در نظر گرفته شده است.

به گفته وی؛ اين طرح شامل كليه ساكنان روستاها، مناطق حاشيه‌اي شهرها و مناطق محروم كه متقاضي دريافت مولد خورشيدي بوده و از سوي نهادهاي معرفي كننده معرفي و شرايط عمومي و اختصاصي آنها مورد تاييد ساتبا (شركت توزيع) و بسيج سازندگي قرار گيرد؛ است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد خواستار هماهنگی مسئول میز انرژی خورشیدی در این گروه با مسئول پیگیری‌های ویژه حوزه انرژی خورشیدی برنامه‌های تحولی یزد نوین شد و گفت: فرمانداران موظف هستند تا در زمینه معرفی متقاضیان دریافت تسهیلات نيروگاه‌هاي تجديدپذير مقياس كوچك بسیج شوند و همکاری لازم و کاملی را در این راستا داشته باشند.

در این نشست محمدرضا صادقي به ارایه گزارشی از طرح کسب و کار انرژی خورشیدی پرداخت و گفت: در راستاي اجراي طرح توانمندسازي اقشار كم برخوردار جامعه از طريق توسعه نيروگاه‌هاي تجديدپذير مقياس كوچك در قالب طرح جهاد روشنايي در حال شناسایی افراد واجد الشرایط و معرفی به بانک برای دریافت تسهیلات این طرح هستیم.